Epic Update: Return of the Chaosphere

Na GateCraftu začínají Vánoce už o den dříve, neb 23. prosince 2015 bude opět otevřena brána do nelítostného světa Chaosphere.

Start: 23.prosince 2015 v 20:00 (CET)

Čti více..

World: Arcane Ender Maze

Záhadný a zároveň velmi neobvyklý svět z nekonečného bludiště.. Temná říše nevyzpytatelných endermanů, plná vzácných kamenů. Propad do věčné nicoty tu připravil o životy mnoho válečníků. Přesto se tu jistá třída hrdinů cítí jako doma. Jsou jimi lovci pokladů, jež předností je mrštnost a parkour znamená výzvu.

Čti více..

World: Metropolis of running death

Nová brána otevřela cestu do země z budoucnosti. Vypadá jako jedno obří město, které postihla velká zkáza. Smrtelná infekce zde obrátila všechny živé v nemrtvé, a ulice jsou teď plné velmi rychlých a nebezpečných zombií, šířících nákazu.

Čti více..

Location: Marketplace

Střed města Prime City je sice vyplněn obchody řízené serverem, ale i hráči zde mají svůj prostor. V první řadě je to velká stánková tržnice za branou města. A ti majetnější si mohou pronajmout i kamenný obchod v obchodní čtvrti.

Čti více..

Quest: Zombocalypse

Prime City žádná katastrofa tenhle rok evidentně nemine. Pavouci, blazeři, dokonce i draci… Teď jsou na řadě zombíci. A aby to nebylo málo, vyskytuje se tam jednou za čas i něco víc, než pouhý zombík - Nemrtvý obr, schopný střílení ohnivých koulí a zabíjení pouhým šlápnutím. Nikdo neví co s ním, ale odměna je vysoká. Troufneš si?

Dungeon: Slime Farm

Panují zvěsti o tom, že se někde hluboko v Infernu skrývá tajná Slime Farma. Město Prime City má nyní své problémy a tak nezbývají hrdinové na průzkum těchto míst.. Vše je tedy jen na dobrovolných hrdinech. Jsi ty ten vyvolený dobrodruh, kterému se toto místo podaří najít? ..nebo se jedná o pouhý mýtus?

Čti více..

Location: Pigman village

V Infernu se za mosty Blazerů skrývá nenápadná vesnička obývaná pigmany. Jsou to poměrně mírumilovní obchodníci. Je zde možné nakoupit nether material o 33% levněji. A co víc, v netheru si velice považují ingredienci "spider eyes" - jeden kus zde vykupují za 2 crowns.

Čti více

Quest: Creeper Anomaly

V poušti nedaleko Prime City spadl z nebes záhadný předmět, způsobující nepříjemné anomálie. Rojí se zde hordy Creeperů, a v noci způsobují elektrické výboje. Creepeři napadli a zničili už i zeď v Prime City, a tak na jejich likvidaci vypsal Sir Jameson odměny.

Čti více..

Quest: Arachnophobia

V lesích města Prime City se ukrývalo nebezpečí, které nyní vylezlo napovrch. Stovky pavouků v noci terorizují obyvatele městského Hotelu, i obchodníky.
Podpoř místní domoboranu, které se to vymyká z rukou, a zatlač pavouky zpět.
Sir Jameson prý nabízí za 50 pavouků 2000 korun ;)
Čti více

Dungeon: Blaze bridges

Blazeři obsadili část pekla, kterou si přetvořili k obrazu svému.
Ve věži jim hrdinové částo zatápěli, tak si vytvořili podzemní komplex
z mostů, který jim poskytuje výborné utočiště proti nezvaným návštěvám.
Ukrývají zde však i nahromaděné poklady svých obětí, které sem lákají
stále nové dobrodruhy podívat se smrti do očí. Čti více..

Dungeon: Bone swamp

Hluboko v pekle se rozkládají ostatky obřích tvorů.. Ale jen málokdo ví,
že tyto ostatky vytváří hnojivo pro velmi vzácnou rostlinu Nether Wart.
Je to nedocenitelná surovina pro alchemisty, ale v hondbě za "červeným zlatem"
již mnozí zaplatili svým životem. Střeží jej zlí duchové obývající těla z kostí.
Čti více..

Jak začít...

Předpokládá se, že samotnou hru již máš připravenou (pokud ne, navštiv stránku Download), takže by ti mělo už jen zbývat připojit se v multiplayeru na následující adresu:

  • game.gatecraft.cz:27770

Je třeba vlastnit originál minecraft account, a být přihlášen k officiálnímu serveru. Nelegální kopie zde nepochodí.

 

Příchod do Rogue lands

Rogue lands - tak se nazývá svět, do kterého přichází každý nový hráč, včetně tebe. Do světa přicházíš jako Newcomer, což je skupina, ve které nemůžeš (až na chůzi) provádět prakticky nic.

Tvým prvním úkolem je pročíst si pravidla, kde zjistíš jak se stát rougem.

Ve chvíli, kdy se z tebe stane Rogue, tvá hra může začít. Jako Rogue máš ale stále ještě relativně omezené možnosti a tvým následujícím úkolem je opustit zmíněný svět Rogue lands a stát se Travellerem, což je předtupeň k Residentovi, trvalému obyvateli světa GateCraftu. Rogue lands je však možné opustit pouze průchodem bránou. Ačkoli to zní triviálně, má to jeden podstatný háček... průchod branou je zpoplatněn místní virtuální měnou.

 

První kroky v Rogues village 

Jak tedy začít? Místo, kde se poprvé objevíš se dá ještě blíže upřesnit. Je to ubytovna v radnici, která je součástí malé vesničky v Rogue lands, kam se můžeš kdykoli teleportovat příkazem /spawn. Vesnice se jmenuje Rogues village, a je to místo, kde nemůžeš těžit ani stavět. Žije zde několik stálých postav. Mayor Jones (starosta), Merchant Eric (obchodník), Anwill Smith (kovář) a Guard Toby (strážce).

Mayor Jones je první NPC postava, která tě do světa přivítá. Pokud ještě nejsi Rogue, neřekne ti víc, než že máš použít příkaz /rules. Ale s Rougy se už baví celkem otevřeně o všem, co se Rougues Village týká, mimo jiné i o zpoplatněné bráně do Kingdomu. Pomůže ti si do začátku přivydělat tím, že ti dá doporučení pro Merchanta Erica. A ten na základě toho do tebe zainvestuje částku tak akorát na nákup toho nejnutnějšího vybavení u Kováře.

O tom, jak s NPC pracovat se dozvíš na stránce wiki -> popis NPC.

O tom, jak fungují obchody se můžeš dočíst na stránce wiki -> obchody.
Prozatím postačí část „jak nakupovat/prodávat“.

Dále ti už nebrání nic v tom vyhlédnout si nějaké volné místo mimo vesnici, postavit si svou chajdu a začít těžit ve velkém. Jen doporučujeme nestavět žádné paláce, protože Rogue lands je opravdu pouze přestupní stanicí. Jak už bylo zmíněno, je potřeba vydělat si určitý obnos peněz, protože průchod branou z Rogue lands je zpoplatněn a prachy je zde možné získat pouze jediným způsobem. Je zde ochodník (Merchant Eric), který od tebe může vykoupit 4 vybrané suroviny ve formě bloku. Jsou to železo, zlato, lapis a diamant. Takže v tuto chvíli je cíl jasný. Natěžit patřičné množství zmíněných surovin, prodat je a projít bránou do hlavního světa – Království. Teprve tam začíná to pravé dobrodružství.. ;)

Zkušení mineři zvládnou opustit Rogue lands dokonce pod 3 hodiny. Ale i mistr tesař se někdy utne, a klidně může skončit v lávě i s celým vybavením.

Pozor! Jak jednou projdeš branou, už není cesty zpět! Můžeš si s sebou přenést na druhý konec pouze a jen to, co pobereš do inventáře.

TIP: Ačkoli Redstone není u obchodníka v kurzu, doporučuje se nacpat si jím kapsy při průchodu branou. V Prime city dostaneš za každý kus 4 koruny a do začátku se to určitě každému hodí.

 

Vítej v Království

Dostáváš se na náměstí města Prime City mezi 4 brány. Nyní se z tohoto místa automaticky stává tvůj nový /spawn, a věř tomu, že ho budeš používat hodně často. ;) Náměstí je důležité poutní místo, kde se během hry potkává mnoho hráčů, jelikož zmiňované brány slouží k cestování mezi světy, a jsou volně k dispozici zdarma a všem. Prime City ale kromě bran nabízí i obchody, tržnici, ubytovnu, technické muzeum, casino, a další zajímavá místa. Nárazově se zde mohou konat i případné eventy.

Hostel: Tebe ale jako první bude zajímat ta ubytovna, respektive hotel :) ..k tomu se dostaneš od bran kolem domu s hodinami. Po cestě tě budou navádět cedule, takže bys neměl minout. Úplně nejlépe však poslouží dynamická mapa. Na té je to zcela zřejmé, a jsou na ní vyznačená i další důležitá místa v Prime City. V hotelu si najdi volný pokoj, který si následně pronajmeš. K pronájmu stačí vejít do pokoje, mít na účtu alespoň 10 crowns a zadat příkaz /gz buy. Do truhel si odlož své věci a můžeš vyrazit za dobrodružstvím, těžbou, obchodováním, prostě kamkoli.
Pozor: Pokoje se pronajímají na dobu 30 dnů a po vypršení pronájmu budou truhly automaticky vybrány bankéři, u kterých budeš mít své věci v úschově. Banku najdeš v Prime City nebo vybraných městech Kingdomu.

Obchody: Další věc, která by tě mohla zajímat jsou obchody. Naproti hotelu, mírně nalevo stojí Material store, kde můžeš prodat všechen nahromaděný redstone dust, uhlí, a některé další materiály. Není od věci si projít všechny obchody hned na začátku, a to jak Prime Shopy, tak tržnici a obchodní čtvrť, kde prodávají hráči. V tuto chvíli se už taky docela hodí pročíst si stránku o obchodování.

Těžba surovin: Království (Kingdom) je určeno pouze ke stavbě v hráči založených městech. Těžit je zde zakázáno, aby nedocházelo k poškozování krajiny a svět nebyl prošpikován chodbami jako ementál. Je zde povolena pouze menší teraformace krajiny kolem měst, případně nějaké doplňky ze základních materiálů.

Kam se teda chodí těžit? ..to místo se jmenuje Mining Colony. Stačí použít příkaz pro spawn mezi 4 brány, a najít bránu která tě dovede právě tam. V Mining Colony se těží skoro vše. Na povrchu sice těžit (ani stavět) nelze, ale jsou zde důlní šachty s výtahy do podzemí, kde už je možné těžit dle libosti. Tyto doly jsou označené na mapě, vždy připravené a k dispozici všem. Je zde možné cestovat i do vzdálenějších dolů na dracích, to však něco stojí. V Mining Colony se těží i písek a clay. Písek poskytuje zdarma a neomezeně tzv. Sand Tower. Na draku se dá doletět i na vzdálenější místo, kde je pokročilejší verze generátoru písku s názvem Sand Machine a je vhodnější pro případ, že potřebuješ natěžit více písku a v několika lidech. Clay se generuje pro změnu v Clay lake, které se automaticky přepouští vždy jednou za den. Je k němu možné dojít pěšky lesem a nebo si zaplatit za dračí transport. Stromy sice není možné těžit na povrchu světa, ale hned vedle vstupní brány se nachází brána další, která tě dovede na plovoucí ostrovy vysoko nad zemí, a tam je možné kácet stromy dle libosti. Navíc je zde zrychlená těžba, protože stačí pokácet jen kořen, a zbytek stromu spadne celý. Ani s vysazováním nových stromků si nemusíš lámat hlavu, vše se děje automaticky. ;)

Jídlo:  Království o své občany dbá, a nenechá je trpět hlady. Proto jsou zde v Prime City farmy, kde si může každý přijít a zaříznout pašíka, ostříhat ovce, či kuchnout slípku dle libosti. ;)

Město: Jako obyvatel města Prime City jsi ochuzen o možnost stavět, což je jedena ze samozřejmých aktivit i v tomto survivalovém světě. Stojíš tedy před posledním velkým krokem této hry: musíš se stát členem nějakého města. Existují 2 způsoby, buď se připojit k některému z existujících měst, nebo si založit vlastní. Na stránce o městech si přečti veškeré potřebné informace, bez kterých se neobejdeš.

Informace: Sice zde už byly vypíchnuty některé stránky s důležitými informacemi, ale to neznamená, že jsou ostatní stránky méně významné. Tento server nabízí mnoho netradičních možností, o kterých se je možné dozvědět jen z těchto stránek, takže to nejlepší, co teď můžeš udělat je, pročíst si i zbytek.

Teď už nezbývá než popřát GL & HF! ;)