Epic Update: Return of the Chaosphere

Na GateCraftu začínají Vánoce už o den dříve, neb 23. prosince 2015 bude opět otevřena brána do nelítostného světa Chaosphere.

Start: 23.prosince 2015 v 20:00 (CET)

Čti více..

World: Arcane Ender Maze

Záhadný a zároveň velmi neobvyklý svět z nekonečného bludiště.. Temná říše nevyzpytatelných endermanů, plná vzácných kamenů. Propad do věčné nicoty tu připravil o životy mnoho válečníků. Přesto se tu jistá třída hrdinů cítí jako doma. Jsou jimi lovci pokladů, jež předností je mrštnost a parkour znamená výzvu.

Čti více..

World: Metropolis of running death

Nová brána otevřela cestu do země z budoucnosti. Vypadá jako jedno obří město, které postihla velká zkáza. Smrtelná infekce zde obrátila všechny živé v nemrtvé, a ulice jsou teď plné velmi rychlých a nebezpečných zombií, šířících nákazu.

Čti více..

Location: Marketplace

Střed města Prime City je sice vyplněn obchody řízené serverem, ale i hráči zde mají svůj prostor. V první řadě je to velká stánková tržnice za branou města. A ti majetnější si mohou pronajmout i kamenný obchod v obchodní čtvrti.

Čti více..

Quest: Zombocalypse

Prime City žádná katastrofa tenhle rok evidentně nemine. Pavouci, blazeři, dokonce i draci… Teď jsou na řadě zombíci. A aby to nebylo málo, vyskytuje se tam jednou za čas i něco víc, než pouhý zombík - Nemrtvý obr, schopný střílení ohnivých koulí a zabíjení pouhým šlápnutím. Nikdo neví co s ním, ale odměna je vysoká. Troufneš si?

Dungeon: Slime Farm

Panují zvěsti o tom, že se někde hluboko v Infernu skrývá tajná Slime Farma. Město Prime City má nyní své problémy a tak nezbývají hrdinové na průzkum těchto míst.. Vše je tedy jen na dobrovolných hrdinech. Jsi ty ten vyvolený dobrodruh, kterému se toto místo podaří najít? ..nebo se jedná o pouhý mýtus?

Čti více..

Location: Pigman village

V Infernu se za mosty Blazerů skrývá nenápadná vesnička obývaná pigmany. Jsou to poměrně mírumilovní obchodníci. Je zde možné nakoupit nether material o 33% levněji. A co víc, v netheru si velice považují ingredienci "spider eyes" - jeden kus zde vykupují za 2 crowns.

Čti více

Quest: Creeper Anomaly

V poušti nedaleko Prime City spadl z nebes záhadný předmět, způsobující nepříjemné anomálie. Rojí se zde hordy Creeperů, a v noci způsobují elektrické výboje. Creepeři napadli a zničili už i zeď v Prime City, a tak na jejich likvidaci vypsal Sir Jameson odměny.

Čti více..

Quest: Arachnophobia

V lesích města Prime City se ukrývalo nebezpečí, které nyní vylezlo napovrch. Stovky pavouků v noci terorizují obyvatele městského Hotelu, i obchodníky.
Podpoř místní domoboranu, které se to vymyká z rukou, a zatlač pavouky zpět.
Sir Jameson prý nabízí za 50 pavouků 2000 korun ;)
Čti více

Dungeon: Blaze bridges

Blazeři obsadili část pekla, kterou si přetvořili k obrazu svému.
Ve věži jim hrdinové částo zatápěli, tak si vytvořili podzemní komplex
z mostů, který jim poskytuje výborné utočiště proti nezvaným návštěvám.
Ukrývají zde však i nahromaděné poklady svých obětí, které sem lákají
stále nové dobrodruhy podívat se smrti do očí. Čti více..

Dungeon: Bone swamp

Hluboko v pekle se rozkládají ostatky obřích tvorů.. Ale jen málokdo ví,
že tyto ostatky vytváří hnojivo pro velmi vzácnou rostlinu Nether Wart.
Je to nedocenitelná surovina pro alchemisty, ale v hondbě za "červeným zlatem"
již mnozí zaplatili svým životem. Střeží jej zlí duchové obývající těla z kostí.
Čti více..

Pravidla

...nástroj pro udržení pořádku. Něco, s čím služný hráč nejen, že nebude mít problém, ale ještě mu zajistí ochranu před problémy s ostatními hráči v případě jakéhokoliv konfliktu.

Slušnost

Pokud postrádáš základy slušného chování, počítej s tím, že se tu dlouho neohřeješ. 
To platí pro všechny.

 • za běžné zanadávání si tu nikdo nikoho střílet nebude, ale pokud dojde k verbální potyčce doprovázené vulgárními urážkami, to už bez povšimnutí neprojde.
 • za základní slušnost považujeme neodhlašování se ve světě Chaosphere – pokud vás někdo napadá, měli byste se rychle klidit a ne vypínat hru.
 • chovej úctu k ostatním hráčům... a to platí dvojnásob pro adminy a moderátory.
 • pokud potřebuješ vyřešit nějaký problém, slušně o to požádej někoho z adminů a vyčkej do chvíle, než na tebe bude mít čas. Admin je také jen hráč a to, že má pravomoce pomáhat druhým, z něj ještě nedělá otroka.
 • za neslušné se považuje i pouhé prohlížení cizích truhel, zejména v Rogue lands.

Nulová tolerance

Grieferům tady pšenka nepokvete.
Existují jisté hranice, které když překročíš, můžeš očekávat jednosměrný lístek do Banánova.

Pozor: I třebaže budeš brát předměty z truhel nehrajících hráču, byť jen v Rogue lands, BAN tě nemine! Speciálně svět Rogue lands je účelově zřízen k tomu, aby si jej každý prošel sám. Více o speciálních pravidlech pro Rogue lands najdeš níže.

 • krádež cizího majetku – nejen z truhly, ale třeba i úrody a podobně. Výjimku tvoří pouze majetek označený cedulí o tom, že je daný předmět volně k dispozici. (Neplatí v Rogue lands!)
 • ničení cizího majetku – platí i pro zvěř chovanou v ohradách
 • úmyslné zabití mimo vyhrazená místa nebo bez předešlé domluvy.
  (některé eventy to mohou do určité míry povolovat)
 • cheatování – x-ray a podobné hacky = permanentní ban (seznam se s ban listem)
 • zneužívání bugu – pokud si nejsi jist, jestli je něco bug, optej se adminů (mají modrý, fialový nebo červený nick)

Kiddiocismus

Pokud je ti méně jak 18 let, uvědom si, že hraješ na serveru pro dospělé. Mladší hráče tu tolerujeme jen za předpokladu, že mají dostatek rozumu a nejedná se o pubertální debílky. Jinými slovy, chovej se jako kiddiot (kid+iddiot) a už se sem nepřihlásíš.

 • piš bez hrubek! Překlepy se tolerují, ale ten, kdo neumí svůj mateřský jazyk, by si měl místo hraní trénovat pravopis.
 • běžte si PLSovat jinam. Obzvláště v Rogue lands, který si musí projít každý sám, není somrování tolerováno.
 • máš problém s vyjadřováním? Potřebu psát do každé druhé věty OMG či LOL, smajlík za každou hovadinou nebo podobné dětinské výlevy? Na serverech pro děti je to cool, ale na GateCraftu ne a nejsme na to zvědaví!

Těžba

 • Kácej celé stromy. Jedním z kouzel minecraftu je právě příroda a levitující koruny stromů do ní sedí jak pěst na oko. Ten, kdo bude nechávat koruny stromů a bude přistižen, dostane příležitost přehodnotit své chování během pobytu v chládku.
 • Pokud kácíš stromy ve volné přírodě, nezapomeň pak vysadit stromy nové. Nekácej stromy v blízkosti měst (pokud se nejedná o město, kterého jsi členem).
 • Drancování pouští v Království za účelem zisku písku je výslovně zakázáno! Ve světě Mining colony existují pískovny (tzv. Sand Tower), kde je možné písek těžit jednoduše na jednom místě, bez omezení a zdarma.
 • Nenič krajinu bezohlednou povrchovou těžbou. V případě teraformace krajiny se pokus upravit krajinu tak, aby to na ní nešlo poznat.

Stavba

Pokud stavíte města, bylo by moc fajn, kdybyste se drželi stejného stylu/slohu. Sice to není příkaz, ale bude vypadat určitě mnohem lépe, když bude každé město nějak tématicky laděné. Od hradů či chrámů, přes renesanční stavby, až po moderní nebo i futuristické stavby. Rozmanitosti se meze nekladou, jen si zvolte směr pro vaše město a držte se jej. :)

 • Je zakázané stavět budovy nebo pole ve volné přírodě. Těžba a stavba v přírodě je povolená pouze pro účel drobných povrchových úprav v okolí měst, jehož jsi členem. Nelegální stavby budou smazány a autor potrestán.
 • Snaž se vyhýbat stavbám, které jsou pouze z cobblestonu. Minecraft nabízí mnoho stavebního materiálu, se kterým je možné různými kombinacemi vykouzlit velmi zajimavé stavby. Stačí dát volný průběh své fantazii.
 • Tvé stavby se nemusí dotýkat nebes za každou cenu. Není to zde výslovně zakázáno, ale jinak zde soutěž o nejvyšší rozhlednu nehrajeme.

Herní účty

Svůj účet si chraň jako oko v hlavě. Používej silná hesla a snaž se vyhýbat hraní u kamarádů. Pokud bys hrál ze svého účtu u kamaráda a on potom dostal BAN, stáhne s sebou dolů i tebe.

 • Jeden hráč může mít pouze jeden účet. Při zjištění multi-accountu následuje zabanování všech účtů.
 • Každý zodpovídá za svůj account. Pokud se vzdálíš od hry a neodhlásíš se i přes možné riziko, že se do tvé hry dostane neoprávněná osoba a poruší pravidla (například krádeží), bude tento účet zabanován. Historky o tom, jak to udělal mladší sourozenec nebo kamarád, tu admini nikomu žrát nebudou.

Ostatní

 • Pokud někoho přistihneš, jak porušuje tato pravidla, neprodleně to ohlaš pověřené osobě. Ačkoli by se někomu mohlo žalování příčit, pomůže to eliminovat grázly už v zárodku.
 • Jestli máš pročtená pravidla a chceš začít hrát, můžeš se přihlásit na server GateCraft a napsat příkaz "/rulesConfirmed", kterým potvrdíš, že s pravidly souhlasíš, a následně budeš z newcomera povýšen na rouga. Ale je víc než doporučeno pročíst i zbylé informační stránky webu. Pozor, tento příkaz, informaci o jeho umístění či existenci je ve hře zakázané šířit. Každý by ho měl zjistit z těchto pravidel. Po prozrazení tohoto příkazu nově příchozímu, následuje okamžitý a permanentní BAN.
 • Adminům, ani moderátorům nemá cenu odmlouvat, nebo jim dokonce lhát. Ten, kdo provede byť jen lehký přestupek, ale bude hloupě zapírat, nebo nějak vyhrocovat situaci, může také (místo jednoduchého trestu) skončit s permanentním BANem.

Rogue lands

 • Speciálně svět Rogue lands je účelově zřízen k tomu, aby si jej každý prošel sám!
 • Pokud jsi na GateCraft přišel s kamarádem, v Rogue lands jedete každý za sebe. Zejména truhly mějte každý své a do ostatních radši ani nenakukujte. Na bratříčkování bude dost času v Kingdomu.
 • Pokud si nejsi jistý, zda něco z některé truhly můžeš vzít nebo ne, uděláš nejlépe, když si jí vůbec nebudeš všímat.
 • Při opouštění tohoto světa je zakázáno přenechávat svůj majetek dalším. Rogue lands je zkouška a tato zkouška se skládá samostatně.
 • V Rogue lands je proto také zakázáno využívat NPC vesničky ke svému bydlení. Obydlí si postav vlastní nebo žádné.