Epic Update: Return of the Chaosphere

Na GateCraftu začínají Vánoce už o den dříve, neb 23. prosince 2015 bude opět otevřena brána do nelítostného světa Chaosphere.

Start: 23.prosince 2015 v 20:00 (CET)

Čti více..

World: Arcane Ender Maze

Záhadný a zároveň velmi neobvyklý svět z nekonečného bludiště.. Temná říše nevyzpytatelných endermanů, plná vzácných kamenů. Propad do věčné nicoty tu připravil o životy mnoho válečníků. Přesto se tu jistá třída hrdinů cítí jako doma. Jsou jimi lovci pokladů, jež předností je mrštnost a parkour znamená výzvu.

Čti více..

World: Metropolis of running death

Nová brána otevřela cestu do země z budoucnosti. Vypadá jako jedno obří město, které postihla velká zkáza. Smrtelná infekce zde obrátila všechny živé v nemrtvé, a ulice jsou teď plné velmi rychlých a nebezpečných zombií, šířících nákazu.

Čti více..

Location: Marketplace

Střed města Prime City je sice vyplněn obchody řízené serverem, ale i hráči zde mají svůj prostor. V první řadě je to velká stánková tržnice za branou města. A ti majetnější si mohou pronajmout i kamenný obchod v obchodní čtvrti.

Čti více..

Quest: Zombocalypse

Prime City žádná katastrofa tenhle rok evidentně nemine. Pavouci, blazeři, dokonce i draci… Teď jsou na řadě zombíci. A aby to nebylo málo, vyskytuje se tam jednou za čas i něco víc, než pouhý zombík - Nemrtvý obr, schopný střílení ohnivých koulí a zabíjení pouhým šlápnutím. Nikdo neví co s ním, ale odměna je vysoká. Troufneš si?

Dungeon: Slime Farm

Panují zvěsti o tom, že se někde hluboko v Infernu skrývá tajná Slime Farma. Město Prime City má nyní své problémy a tak nezbývají hrdinové na průzkum těchto míst.. Vše je tedy jen na dobrovolných hrdinech. Jsi ty ten vyvolený dobrodruh, kterému se toto místo podaří najít? ..nebo se jedná o pouhý mýtus?

Čti více..

Location: Pigman village

V Infernu se za mosty Blazerů skrývá nenápadná vesnička obývaná pigmany. Jsou to poměrně mírumilovní obchodníci. Je zde možné nakoupit nether material o 33% levněji. A co víc, v netheru si velice považují ingredienci "spider eyes" - jeden kus zde vykupují za 2 crowns.

Čti více

Quest: Creeper Anomaly

V poušti nedaleko Prime City spadl z nebes záhadný předmět, způsobující nepříjemné anomálie. Rojí se zde hordy Creeperů, a v noci způsobují elektrické výboje. Creepeři napadli a zničili už i zeď v Prime City, a tak na jejich likvidaci vypsal Sir Jameson odměny.

Čti více..

Quest: Arachnophobia

V lesích města Prime City se ukrývalo nebezpečí, které nyní vylezlo napovrch. Stovky pavouků v noci terorizují obyvatele městského Hotelu, i obchodníky.
Podpoř místní domoboranu, které se to vymyká z rukou, a zatlač pavouky zpět.
Sir Jameson prý nabízí za 50 pavouků 2000 korun ;)
Čti více

Dungeon: Blaze bridges

Blazeři obsadili část pekla, kterou si přetvořili k obrazu svému.
Ve věži jim hrdinové částo zatápěli, tak si vytvořili podzemní komplex
z mostů, který jim poskytuje výborné utočiště proti nezvaným návštěvám.
Ukrývají zde však i nahromaděné poklady svých obětí, které sem lákají
stále nové dobrodruhy podívat se smrti do očí. Čti více..

Dungeon: Bone swamp

Hluboko v pekle se rozkládají ostatky obřích tvorů.. Ale jen málokdo ví,
že tyto ostatky vytváří hnojivo pro velmi vzácnou rostlinu Nether Wart.
Je to nedocenitelná surovina pro alchemisty, ale v hondbě za "červeným zlatem"
již mnozí zaplatili svým životem. Střeží jej zlí duchové obývající těla z kostí.
Čti více..

O serveru GateCraft

Nacházíš se na stránkách profesionálního serveru s jedinečným přístupem ke hře MineCraft, který poskytuje mnohem víc, než jen těžbu a stavění.

A když zascrolluješ níž, zjistíš, že toho opravdu není málo.. ;)

 

Tématické světy

Filosofie serveru je postavena na cestovaní  branami mezi jednotlivými světy. Každý ze světů má svá pravidla a svůj účel. Všichni začínají prvním úkolem dostat se ze světa Rogue lands a prokázat tak svůj skill a odhodlání. Dále zde jsou: svět pro společenské soužití a stavby měst (Kingdom), svět s připravenými doly pro těžbu surovin (Mining colony), svět dobrodružství s dungeony (Inferno/nether), a kdo dá přednost PvP před PvE, tak pro toho tu jsou i Skyland warzones, kde jsou plně automatizované PvP arény.

Více zde..

Komunita hráčů a komunikace

Na mnoha serverech se hráči znají navzájem jen z textové konzole, ale osobně se nemusí potkat vůbec. Na tomto serveru mají hráči vlastní města, ve kterých si vedou svůj život, ale jsou zde i společenská místa, jako Kingdom's spawn v Prime City (hlavním městě) s branami do dalších světů, obchody, nebo světy jako Mining colony, kde se mohou hráči navzájem setkávat, ať už žijí kdekoliv. Dalším pojítkem jsou organizované společenské PvP hry :)

Server je určen nejen českým hráčům, ale i minerům ze zahračiní, a tak dalším důležitým prvkem ve hře je i zvládnutá komunikace. Ta je řešená oddělenými kanály, takže si každý může vybrat jeden nebo několik, které chce sledovat a ostatní kanály ignoruje.

Se hrou navíc můžeš být ve spojení i přes náš server IRC, který je v přímém propojení se hrou, takže můžeš komunikovat s ostatními hráčí i ze svého smartphounu, když budeš třeba na cestách.

Více zde..

Bezpečí cenností a zachování inteligentní hry

Server je zajištěm mnoha pluginy proti grieferům a jsme se zde schopni dopátrat jakéhokoli zločinu. Každý, kdo se postaví proti pravidlům na serveru, může očekávat ban, nebo pobyt v nápravném středisku Phobos Prison. Eliminace problémových hráčů zajišťuje bezpečný svět všem, kteří hrají poctivě a nechtějí žít ve strachu.

Samotným hráčům je zde zpřístupněn příkaz /pr i, který umí zobrazit příkadné ničení majetku, nebo krádeže, takže si mohou sami viníka odhalit a nahlásit pověřené osobě (Sheriff, nebo Agent), kteří s nimi už naloží. Co sice není závazným pravidlem, ale běžnou praxí, že v případě újmy na majetku oběti, bývá obvykle ztráta do jisté míry nahrazena ;)

 

Eventy, Questy, Dungeony a PvP

Vypněte ze stereotypu non-stop těžby a stavění.. GateCraft je živý svět. Nenabízí jen statické atrakce, ale i různé nahodilé Eventy, které ve hře otevírají nové způsoby vyžití, a případně i zisku nových předmětů, zkušeností nebo financí.

Dungeony nabízejí velice variabilní lokace, často s náhodně generovanými poklady, nebo jinak nedosažitelné suroviny. Questy pro změnu přidávání možnost přivýdělku zabíjením specifických monster. Ve všech speciálních lokacích jsou monstra spawnována a řízena pluginem vlastní výroby GateSPAWNER.

Některé lokace mají dokonce generované monstra i poklady v závislosti na počtu hrdinů poblíž strategických míst. Známená to tedy, že roste jak obtížnost, tak i odměna s počtem hráčů, kteří do dané lokace vyrazili zažít nějaké dobrodružství ;)

 

Unikátní pluginy vlastní výroby

Vyvíjíme si vlastní pluginy šité na míru, dle potřeb našeho serveru.

  • GateBASE - balík základních nástrojů pro ostatní pluginy
  • GateCRAFT - zajišťuje všechny obecné operace, například: automatické povyšování, detailní logování aktivity uživatelů pro žebříček závisláků, automatické vypouštění Clay Lake (generatoru), při rybaření je možné chytnout i běžné, nebo očas i rare itemy, generuje poklady a monstra v Blaze Bridges, a další rozšíření stále přibývají.
  • GateSPAWNER - umožňuje mít pod kontrolou spawnování monster, bloků, blesků, itemů, nebo obsahů truhel. Nastavení jsou velmi detailní, a tak je možné spawnovat v intervalech i třeba jen za různých podmínek a okolností. V případě mobů je možné nastavit i jejich level, XP drop, nebo dokonce i speciální schopnosti, jako je střílení fireballů, generování elektrických creeperů, a tak podobně.

Již delší dobu jsou v přípavě i další pluginy, které budou následovat. Některé obecnější pluginy plánujeme do budoucna vypustit ven jako opensource, ale to je prozatím jen hudba budoucnosti a naše know-how.

 

Profesionální server

GateCraft je server s velkými nároky na výkon, protože se skládá z mnoha různých pluginů, které dohromady zajišťují velice komplexní svět nabízející variabilní možnosti. Navíc vystupujeme v mezinárodním měřítku, a tak je potřeba mít zajištěnou solidní konektivitu jak do České Republiky, tak i do zahraničních států. To vše ale naštěstí zajištěné máme. Server je ve skutečnosti situován ve Francii, a je velmi dobře odladěn tak aby fungoval stabilně a bez lagů, s ideální odezvou do všech klíčových zemí.

Většina serverů se prezentuje kvalitní, někdy dokonce i elitní komunitou, ale pravda bývá mnohdy překvapivě zvrácená. Na serveru GateCraft se mnoho lidí odfiltruje už v počátku, protože je nastaven tak, aby dále do hry prošli hráči, řekněme s více než jen špetkou inteligence. Je to vpodstatě nezbytné, protože se nejedná o žádný primitivní pure server, a je zde nezbytná schopnost učit se mnoha novým prvkům, příkazům a rozmanitým možnostem hry. Proto je tento server vyhledáván hlavně dospělejší komunitou, a průměrný věk zde činí okolo 22 let! ..pubertální děti se zde mnohdy eliminují sami, a to dobrovolně.

Admini (agenti) a moderátoři (sheriffové) jsou vybíráni na základě dlouhodobějšího pozorování jejich účasti a chování ve hře. V rámci zachovaní vysokého standardu si na svůj píseček nepouštíme jen tak někoho. Stávají se jimi pouze hráči bez poskvrny, pro které to přináší spíše více povinností, než výhod, ale na druhou stranu je jim tak umožněno podílet se na kontrole, a případně i budování jejich oblíbeného serveru.

 

And much more..

casino, dragon travelling, sand towers, base jumping, floating islands, PvP arenas and warzones, random generated treasures, anarchy world Chaosphere, detailed statistics, death list, giant casting fireballs, no silly XP farms, controlled mining, towns built by players, scenery made by skilled creators, advanced fishing