NPC (non-player character)

Seznam interaktivních postav řízených serverem.

NPC (non-player character)

Na GateCraftu se nachází mnoho různých NPC, a ty se od sebe neliší pouze v tom, jakým způsobem vám popřejí dobrý den. Jejich úlohy se různí, od rádců a průvodců, hlídačů a obrámců měst, až po velmi užitečné postavy v podobě obchodníků s cennými surovinami (nejen villageři), nebo těch, kteří potřebují pomoc, ale za její vykonání své hrdiny rádi finančně odmění.

Způsob interakce s postavami se také různí. K některým stačí jen přijít, na některé je potřeba kliknout, a nebo dokonce promluvit - často to bývá i kombinované. Většina postav reaguje hlavně na pravý klik. V případě dialogu je nejlepší reagovat na zvýrazněná slova. Pokud postava nabízí, nebo dokonce zadá úkol (quest), bývá to zobrazeno v konzoli, proto je ji nezbytné pečlivě sledovat. Nabídku splnění úkolu lze přijmout jednoduše napsáním "yes", a odmíntuní naopak odpovědí "no", popřípadě stačí jednoduše neodpovědět.

 

Seznam postav

Major Jones

Pro většinu hráčů je to pravděpodobně první postava, se kterou se na GateCraftu setkají. Krom toho, že Newcomery uvítá, dál vlastně neradí víc, než použit příkaz /rules. Ve chvíli, kdy se hráč stane Rougem, starosta se rozpovídá o něco víc. Mimo průpovídek o životě v Rogue Lands a nutností projít branou také vysvětlí i to, že bez peněz to nepůjde. Umožní však získat základní investici od Merchanta Erica v podobě velmi jednoduchého questu. Vlastně nejde o nic jiného, než Merchantovi donést knihu s doporučením.

  • quest: Donést knihu Merchantovi
    odměna: 30 crowns

 

Merchant Eric

Eric toho také moc nenamluví. S Newcomery se vlastně nebaví vůbec, a Rougům pouze vysvětluje, za jaké materiály je u něj možné získat peníze. Pokud mu ale hráč donese knihu s doporučením od Majora Jonese, Eric do hráče rád zainvestuje svých 30 korun na nářadí, které je možné zakoupit od kováře jménem Anwill Smith.

  • rada: pro splnění questu je potřeba na Merchanta udělat pravý klik s knihou v ruce

 

Anwill Smith

Kovář, u kterého je v jeho domě možné koupit železné nářadí za cenu 10 crowns za jeden kus.

 

Guard Toby

Hlídač, který prochází ulice Rogues Village. Díky jemu je ve vesnici bezpečno před moby.

 

Sir Jameson

Asi ústřední postava přes PvE questy. Při pravém kliku Jameson popisuje různé problémy, které Kingdom zužijí. Je zde ale možnost zeptat se ho na konkrétní problém, respektive stačí napsat některé ze zvýrazněných slov v jeho řeči, a Jameson na zareaguje vysvětlením, případně i nabídne quest, tedy zda hráč má zájem pomoc s řešením problémů.

  • quest: Arachnophobia
  • quest: Creeper Anomaly
  • quest: Zombocalypse

 

Pigman Synyster

Zcela neškodný Pigman, který se usídlil v Infernal Tower, blízko hlavního spawnu v Kingdomu. Obchoduje zde s lávou, respektive hlídá jeho bezednou studnu a za menší poplatek nabízí naplnění kýble. Interakce je jednoduchá: stačí právy klik s prázdným kyblem v ruce, a Synyster ho za 20 crowns naplní.

  • speciál: za 20 crowns naplní lávou prázdný kýbl

 

Spider Webbie

Skrývá se ve vzdálených lesích světa Mining Colony, kam se ale na druhou stranu díky dračí dopravě není až tak složité dostat. Těžší může být akorát prodřít se mezi pavučinami. Ze samotného pavouka není důvod mít strach. Do rozhovoru s pavoukem se je možné dát pomocí pravého kliku. Pavouk vysvětlí, že lidi nežeře, ale že miluje shnilé maso zombií, a že když mu hráč donese 128 kusů shnilého masa, a k tomu 64 nití (strings), vyrobí mu z nich za to 8 pavučinek, které není možné nikde jinde získat.

  •  speciál: za 2 stacky Rotten Flesh a 1 stack Strings vyrobí a daruje 8 Cobwebs