Epic Update: Return of the Chaosphere

Na GateCraftu začínají Vánoce už o den dříve, neb 23. prosince 2015 bude opět otevřena brána do nelítostného světa Chaosphere.

Start: 23.prosince 2015 v 20:00 (CET)

Čti více..

World: Arcane Ender Maze

Záhadný a zároveň velmi neobvyklý svět z nekonečného bludiště.. Temná říše nevyzpytatelných endermanů, plná vzácných kamenů. Propad do věčné nicoty tu připravil o životy mnoho válečníků. Přesto se tu jistá třída hrdinů cítí jako doma. Jsou jimi lovci pokladů, jež předností je mrštnost a parkour znamená výzvu.

Čti více..

World: Metropolis of running death

Nová brána otevřela cestu do země z budoucnosti. Vypadá jako jedno obří město, které postihla velká zkáza. Smrtelná infekce zde obrátila všechny živé v nemrtvé, a ulice jsou teď plné velmi rychlých a nebezpečných zombií, šířících nákazu.

Čti více..

Location: Marketplace

Střed města Prime City je sice vyplněn obchody řízené serverem, ale i hráči zde mají svůj prostor. V první řadě je to velká stánková tržnice za branou města. A ti majetnější si mohou pronajmout i kamenný obchod v obchodní čtvrti.

Čti více..

Quest: Zombocalypse

Prime City žádná katastrofa tenhle rok evidentně nemine. Pavouci, blazeři, dokonce i draci… Teď jsou na řadě zombíci. A aby to nebylo málo, vyskytuje se tam jednou za čas i něco víc, než pouhý zombík - Nemrtvý obr, schopný střílení ohnivých koulí a zabíjení pouhým šlápnutím. Nikdo neví co s ním, ale odměna je vysoká. Troufneš si?

Dungeon: Slime Farm

Panují zvěsti o tom, že se někde hluboko v Infernu skrývá tajná Slime Farma. Město Prime City má nyní své problémy a tak nezbývají hrdinové na průzkum těchto míst.. Vše je tedy jen na dobrovolných hrdinech. Jsi ty ten vyvolený dobrodruh, kterému se toto místo podaří najít? ..nebo se jedná o pouhý mýtus?

Čti více..

Location: Pigman village

V Infernu se za mosty Blazerů skrývá nenápadná vesnička obývaná pigmany. Jsou to poměrně mírumilovní obchodníci. Je zde možné nakoupit nether material o 33% levněji. A co víc, v netheru si velice považují ingredienci "spider eyes" - jeden kus zde vykupují za 2 crowns.

Čti více

Quest: Creeper Anomaly

V poušti nedaleko Prime City spadl z nebes záhadný předmět, způsobující nepříjemné anomálie. Rojí se zde hordy Creeperů, a v noci způsobují elektrické výboje. Creepeři napadli a zničili už i zeď v Prime City, a tak na jejich likvidaci vypsal Sir Jameson odměny.

Čti více..

Quest: Arachnophobia

V lesích města Prime City se ukrývalo nebezpečí, které nyní vylezlo napovrch. Stovky pavouků v noci terorizují obyvatele městského Hotelu, i obchodníky.
Podpoř místní domoboranu, které se to vymyká z rukou, a zatlač pavouky zpět.
Sir Jameson prý nabízí za 50 pavouků 2000 korun ;)
Čti více

Dungeon: Blaze bridges

Blazeři obsadili část pekla, kterou si přetvořili k obrazu svému.
Ve věži jim hrdinové částo zatápěli, tak si vytvořili podzemní komplex
z mostů, který jim poskytuje výborné utočiště proti nezvaným návštěvám.
Ukrývají zde však i nahromaděné poklady svých obětí, které sem lákají
stále nové dobrodruhy podívat se smrti do očí. Čti více..

Dungeon: Bone swamp

Hluboko v pekle se rozkládají ostatky obřích tvorů.. Ale jen málokdo ví,
že tyto ostatky vytváří hnojivo pro velmi vzácnou rostlinu Nether Wart.
Je to nedocenitelná surovina pro alchemisty, ale v hondbě za "červeným zlatem"
již mnozí zaplatili svým životem. Střeží jej zlí duchové obývající těla z kostí.
Čti více..

Další balík aktualizací

Tentokrát se týká hned 3 vzájemně provázaných pluginů. Již klasicky se jedná o Obchody, doplněné o zóny, a zcela nově i plugin spravující Bankovní inventáře.

Další balík aktualizací

Obchody

Nejzásadnější změnu přináší právě obchody, které nedávno prošly už jednou docela velkou změnou: pro vytvoření obchodu už nejsou potřebné truhly. Tentokrát přibylo hned několik dalších úprav.

 

Velikost inventáře obchodu

Zatím co dříve velikost inventáře určovala truhla (nebo doublechest), do které se věci ukládaly, nyní je obchod mnohem flexibilnější. Obchodu je totiž možné nastavit i nestandardní velikosti, od 9ti slotů do 54, po násobcích devíti. Tedy 1 až 6 řádků po 9ti slotech.

Velikost inventáře se nastavuje příkazem: /gshop size

Po zadání tohoto příkazu stačí pravý klik na cedulku, po kterém se objeví inventář pro výběr velikosti. V levém sloupci jsou zobrazené barevné kostky vlny pro nastavení řádků/počtu slotů v obchodě (stačí kliknout). A pokud jsou v inventáři obchodu už i nějaké itemy, černé kostky vlny označují obsazené sloty.

Další balík aktualizací

 

Limit na počet transakcí

Již delší dobu používají farmy v Prime City limit, který omezuje nákup/výkup jen na omezený počet itemů za 24 hodin. Tento limit se vztahuje na každého hráče individuálně, takže si každý může vydělat například prodejem obilí jen cca 1000 crowns za 24 hodin od posledního prodeje.

Nově si však tento limit mohou nastavit i samotní hráči. Dříve se totiž čas od času stalo, že se objevila dobrá duše, co takto rozdávala jídlo přes obchody lidem v hmotné nouzi, ale pak přišel retard, co celý obchod vykoupil, bez ohledu na instrukce z přiložené cedulky vedle obchodu.

Nyní si "dárci jídla" (i jiných itemů) mohou zajistit omezený výdej přes obchod právě pomocí těchto limitů. Stačí použít příkaz /gshop limit [číslo], a pak kliknout pravým myšítkem na cedulku svého obchodu. Ostatní hráči si pak mohou koupit/prodat jen uvedený počet itemů za 24 hodin.

Další balík aktualizací

 

Poničené itemy 

Nyní je možné prodávat/vykupovat i poničené itemy. Pokud je chceš prodávat, asi není co řešit, protože každý vidí, v jakém stavu itemy z tvého obchodu nakupuje. V případě, že chceš nářadí, armor, či zbraně i vykupovat, tak si dej pozor na cenu, za jakou je vykupuješ, protože pak můžeš ve svém obchodě najít i pěkný šrot zralý leda tak na opravu.

 

Obchody na dynamické mapě

Nově je možné sledovat obchody i na dynamické mapě, kde se objevují v podobě malých, žlutých koleček. Akorát je potřeba nejdříve zaškrtnout checkbox "Shops" ve filtru vrstev (v levém horním rohu). Při přejetí kurzorem nad žlutý marker se vypíší informace o daném obchodu.

Další balík aktualizací

 

Statické obchody 

Jsou to speciální cedulky, které označují místo pro vytvoření obchodu. Ten lze vytvořit přiložením nové cedulky, a nastavením parametrů jako u běžného obchodu. Rozdíl je v tom, že se po zrušení obchodu (rozbití cedulky) objeví zpátky cedulka statického obchodu.

Tyto cedulky se nově používají na tržnici v Prime City. Byla to nutnost, protože od chvíle, co pro vytvoření obchodu nejsou nutné chestky, bylo možné prodejní stánky doslova oblepit cedulkami obchodu kolem dokola. Nyní je tedy počet a pozice obchodů ve stánku definován právě těmito statickými cedulkami.

Další balík aktualizací

 

Zóny 

V rámci nových zón došlo k velkému zlevnění stánků na tržnici města Prime City, a to až o 80%

 

MarketPlace

A ještě jednou o tržnici. Stánky jsou nově plně automatizované, a v případě, že někomu vyprší nájem, obsah jeho obchodů bude vystěhován do osobního inventáře v bance, o kterém bude více napsáno níže.

Stejný systém vystěhovávání bude brzy aplikován i na Hostel v Prime City, takže pokud si nějaký nováček pronajme a obsadí pokoj, ale pak se delší dobu neukáže, o své věci nepříide, jen si je bude muset dojít vyzvednout do banky.

 

Kreativita s přáteli

Hráči, kteří vlastní parcelu ve světě Creative Garden, se už při stavbě nemusí cítit "forever alone". Nově totiž mohou ke svému pozemku přiřadit i přátele, kteří obdrží pro výstavbu stejná práva, jako její majitel.

K tomu poslouží příkaz: /gz add friends [nick] 

  

Zóny na dynamické mapě

Nejen obchody, ale i některé zóny je nyní možné sledovat na dynamické mapě. Konkrétně se jedná o stánky na tržnici a parcely v Creative Garden. Nejdříve je potřeba zakliknout checkbox "Zones", protože jsou ve výchozím stavu skryté. Následně je možné levým klikem zjistit i informace o zóně. V případě stánků se tak dá zjistit nejen majitel stánku, ale i počet dní do vypršení nájmu. V Creative Garden je zase možné zjistit, které parcely jsou již zabrané, nebo i přidělení přátelé, kteří pomáhají stavět.

 

Zvýšen limit v Creative Garden

Vzhledem k rostoucí popularitě světa Creative Garden byl zvýšen limit povolených parcel. Nyní může každý hráč vlastnit 2 parcely. Na jedné tedy může stavět například s přáteli, a druhou si může nechat jen tak pro sebe. Přidělení přátel je totiž individuální pro každou parcelu.

 

Banka

Posledním novým pluginem z dílny GateCraftu se stal GateBank, který umožnil vytvářet Banky s NPC bankéři. Nejedná se však o finanční institut, ale pouze alternativní inventář, který je podobný tomu z ender chestky. Na rozdíl od ní, se ale do inventáře v bance přesouvají i věci ze zrušených stánků a vystěhovaných truhel. Pokud tedy někdo delší dobu nehraje, svůj majetek pravděpodobně najde v bance.

Do bankovního inventáře je možné dostat pravým klikem na NPC bankéře. Pokud je zde více itemů, než by se vlezlo do 54 slotů, při dalším otevření se zobrazí další uložené itemy.

Další balík aktualizací

 

Závěr

To bychom měli z posledních mini aktualizací, které v posledních týdnech přicházely, asi vše.

A na co se můžeme dále těšit? ..no samozřejmě na dlouho očekávaný Magic update ;)

Tento update začne vznikat v nadcházejících dnech, způsobem, jakým přibývaly updaty během posledních měsíců. Tedy po menších částech jako jsou kouzla, nové commandy a další magické featury.