Epic Update: Return of the Chaosphere

Na GateCraftu začínají Vánoce už o den dříve, neb 23. prosince 2015 bude opět otevřena brána do nelítostného světa Chaosphere.

Start: 23.prosince 2015 v 20:00 (CET)

Čti více..

World: Arcane Ender Maze

Záhadný a zároveň velmi neobvyklý svět z nekonečného bludiště.. Temná říše nevyzpytatelných endermanů, plná vzácných kamenů. Propad do věčné nicoty tu připravil o životy mnoho válečníků. Přesto se tu jistá třída hrdinů cítí jako doma. Jsou jimi lovci pokladů, jež předností je mrštnost a parkour znamená výzvu.

Čti více..

World: Metropolis of running death

Nová brána otevřela cestu do země z budoucnosti. Vypadá jako jedno obří město, které postihla velká zkáza. Smrtelná infekce zde obrátila všechny živé v nemrtvé, a ulice jsou teď plné velmi rychlých a nebezpečných zombií, šířících nákazu.

Čti více..

Location: Marketplace

Střed města Prime City je sice vyplněn obchody řízené serverem, ale i hráči zde mají svůj prostor. V první řadě je to velká stánková tržnice za branou města. A ti majetnější si mohou pronajmout i kamenný obchod v obchodní čtvrti.

Čti více..

Quest: Zombocalypse

Prime City žádná katastrofa tenhle rok evidentně nemine. Pavouci, blazeři, dokonce i draci… Teď jsou na řadě zombíci. A aby to nebylo málo, vyskytuje se tam jednou za čas i něco víc, než pouhý zombík - Nemrtvý obr, schopný střílení ohnivých koulí a zabíjení pouhým šlápnutím. Nikdo neví co s ním, ale odměna je vysoká. Troufneš si?

Dungeon: Slime Farm

Panují zvěsti o tom, že se někde hluboko v Infernu skrývá tajná Slime Farma. Město Prime City má nyní své problémy a tak nezbývají hrdinové na průzkum těchto míst.. Vše je tedy jen na dobrovolných hrdinech. Jsi ty ten vyvolený dobrodruh, kterému se toto místo podaří najít? ..nebo se jedná o pouhý mýtus?

Čti více..

Location: Pigman village

V Infernu se za mosty Blazerů skrývá nenápadná vesnička obývaná pigmany. Jsou to poměrně mírumilovní obchodníci. Je zde možné nakoupit nether material o 33% levněji. A co víc, v netheru si velice považují ingredienci "spider eyes" - jeden kus zde vykupují za 2 crowns.

Čti více

Quest: Creeper Anomaly

V poušti nedaleko Prime City spadl z nebes záhadný předmět, způsobující nepříjemné anomálie. Rojí se zde hordy Creeperů, a v noci způsobují elektrické výboje. Creepeři napadli a zničili už i zeď v Prime City, a tak na jejich likvidaci vypsal Sir Jameson odměny.

Čti více..

Quest: Arachnophobia

V lesích města Prime City se ukrývalo nebezpečí, které nyní vylezlo napovrch. Stovky pavouků v noci terorizují obyvatele městského Hotelu, i obchodníky.
Podpoř místní domoboranu, které se to vymyká z rukou, a zatlač pavouky zpět.
Sir Jameson prý nabízí za 50 pavouků 2000 korun ;)
Čti více

Dungeon: Blaze bridges

Blazeři obsadili část pekla, kterou si přetvořili k obrazu svému.
Ve věži jim hrdinové částo zatápěli, tak si vytvořili podzemní komplex
z mostů, který jim poskytuje výborné utočiště proti nezvaným návštěvám.
Ukrývají zde však i nahromaděné poklady svých obětí, které sem lákají
stále nové dobrodruhy podívat se smrti do očí. Čti více..

Dungeon: Bone swamp

Hluboko v pekle se rozkládají ostatky obřích tvorů.. Ale jen málokdo ví,
že tyto ostatky vytváří hnojivo pro velmi vzácnou rostlinu Nether Wart.
Je to nedocenitelná surovina pro alchemisty, ale v hondbě za "červeným zlatem"
již mnozí zaplatili svým životem. Střeží jej zlí duchové obývající těla z kostí.
Čti více..

Aktualizace pluginu GateShop

Už delší dobu mnohým z nás dělal vrásky plugin, který má na svědomí obchody na GateCraftu, a nezbývalo, než tomu udělat konečně přítrž.

Aktualizace pluginu GateShop

Opravy problémů

Nejdříve tedy k těm opravám. Nyní už by se neměly při pravém klidku aktivovat itemy v ruce, jako naspawnování mobů ze spawn eggu, odpálení ohňostrojové rakety, a tak podobně.

Tohle byly ovšem spíše drobnosti, protože největší problém dělalo samotné ukládání věcí do truhel. Obsah truhel se totiž občas obnovil s restartem serveru, a v některých případech to znamenalo, že hráči o obsah jednoduše přišli, nebo naopak to vytvářelo obnovitelné zdroje. Navíc to byl natolik nahodilý jev, že jeho příčinu bylo prakticky nemožné odhalit, ale..

..zcela zásadní změnou je, že se nově už věci neukládají do truhly, ale rovnou do databáze, kam se po celou dobu zapisují i další informace o obchodech. A tím se dostáváme k těm pozitivním změnám.

 

Změny k lepšímu

Nyní je už možné do obchodů nacpat prakticky cokoliv, aniž by to pozměnilo jakékoli informace na itemu. Je tedy možné prodávat například výše zmíněné rakety na ohňostroj, při jejichž nákupu lze v inventáři přesně vidět jejich atributy. Stejně tak zůstávají zachované informace o obarveném koženém brnění, pojmenovaných itemech, nebo jakkoli jinak výjimečných vlastnostech, a tento stav by měl setrvat i pro budoucí updaty, ať už bude do hry přidané cokoli.. Tedy alespoň pokud nás team Mojangu, nebo Bukkitu nepřekvapí zase něčím extra, co posere i to co nemá - s trochu ironickým úsměvem se dá říct: nebylo by to poprvé.

A kam se poděly truhly? ..no zkrátka jsou fuč, protože už jednoduše nejsou potřeba. Ano, čtete správně. Od chvíle, co se cpe vše do databáze se jednoduše není důvod se s truhlami dále otravovat. Díky tomu je možné vytvářet značky pro obchody přímo vedle sebe. Navíc, když už někdo provede nějakou změnu, tak se uloží rovnou, a i v případě nečekaného pádu serveru (kterým bylo taky zažehnáno) se už obsah inventářů obchodu jednoduše nevrátí.

Nové zprávy v konzoli. Další změnou ku lepšímu by měly být zprávy o nově vytvořených obchodech. Tedy když někdo založí obchod, napíše to všem, co jsou v kanálu [trade]. Z dlouhodobého hlediska užitečná featura. Na druhou stranu, v případě, že se někdo rozhodne založit obchodní dům, to může i začít prudit, ale pak není nic jednoduššího, než kanál opustit pomocí /ch leave trade.

V seznamu itemů do teď chyběly nekteré nové názvy, a to jak ve hře, tak v přehledu obchodů na webových stránkách. Nyní by zde neměl chybět jediný název itemu, a co víc, byly přidány i ty, které nás teprvé čekají ve verzi 1.5.

 

Dva kroky dopředu, jeden dozadu?

Teď se nejedná o popis alkoholikovy cesty domů, ale jednoduše o zcela běžný jev, který tyto aktualizace čas od času provází. Jinými slovy je třeba počítat s tím, že tyto opravy a nové featury mohou přinést nové skryté bugy, které během testování aktualizovaného pluginu nebyly odhaleny, a tak je třeba připomenout, že jakékoli nalezené bugy je nutné neprodleně nahlásit. V případě, že by někdo začal vědomě takového bugu zneužívat, dopustí se hrubého porušení pravidel, a v takovém případě může počítat s tím, co potkalo už mnohé..

 

Na závěr..

Tímto aktualizace obchodů nekončí, jen se jedná o další milník, ale o hudbě budoucnosti zase někdy jindy. Teď jsou na řadě ještě další bugy, a nové featury, které mají vyšší prioritu. Každopádně se bude vždy na co těšít, a teď se pro změnu zase těším já na první obchody se zábavnou pyrotechnikou..

..váš Jonathan Gecko ;)