Epic Update: Return of the Chaosphere

Na GateCraftu začínají Vánoce už o den dříve, neb 23. prosince 2015 bude opět otevřena brána do nelítostného světa Chaosphere.

Start: 23.prosince 2015 v 20:00 (CET)

Čti více..

World: Arcane Ender Maze

Záhadný a zároveň velmi neobvyklý svět z nekonečného bludiště.. Temná říše nevyzpytatelných endermanů, plná vzácných kamenů. Propad do věčné nicoty tu připravil o životy mnoho válečníků. Přesto se tu jistá třída hrdinů cítí jako doma. Jsou jimi lovci pokladů, jež předností je mrštnost a parkour znamená výzvu.

Čti více..

World: Metropolis of running death

Nová brána otevřela cestu do země z budoucnosti. Vypadá jako jedno obří město, které postihla velká zkáza. Smrtelná infekce zde obrátila všechny živé v nemrtvé, a ulice jsou teď plné velmi rychlých a nebezpečných zombií, šířících nákazu.

Čti více..

Location: Marketplace

Střed města Prime City je sice vyplněn obchody řízené serverem, ale i hráči zde mají svůj prostor. V první řadě je to velká stánková tržnice za branou města. A ti majetnější si mohou pronajmout i kamenný obchod v obchodní čtvrti.

Čti více..

Quest: Zombocalypse

Prime City žádná katastrofa tenhle rok evidentně nemine. Pavouci, blazeři, dokonce i draci… Teď jsou na řadě zombíci. A aby to nebylo málo, vyskytuje se tam jednou za čas i něco víc, než pouhý zombík - Nemrtvý obr, schopný střílení ohnivých koulí a zabíjení pouhým šlápnutím. Nikdo neví co s ním, ale odměna je vysoká. Troufneš si?

Dungeon: Slime Farm

Panují zvěsti o tom, že se někde hluboko v Infernu skrývá tajná Slime Farma. Město Prime City má nyní své problémy a tak nezbývají hrdinové na průzkum těchto míst.. Vše je tedy jen na dobrovolných hrdinech. Jsi ty ten vyvolený dobrodruh, kterému se toto místo podaří najít? ..nebo se jedná o pouhý mýtus?

Čti více..

Location: Pigman village

V Infernu se za mosty Blazerů skrývá nenápadná vesnička obývaná pigmany. Jsou to poměrně mírumilovní obchodníci. Je zde možné nakoupit nether material o 33% levněji. A co víc, v netheru si velice považují ingredienci "spider eyes" - jeden kus zde vykupují za 2 crowns.

Čti více

Quest: Creeper Anomaly

V poušti nedaleko Prime City spadl z nebes záhadný předmět, způsobující nepříjemné anomálie. Rojí se zde hordy Creeperů, a v noci způsobují elektrické výboje. Creepeři napadli a zničili už i zeď v Prime City, a tak na jejich likvidaci vypsal Sir Jameson odměny.

Čti více..

Quest: Arachnophobia

V lesích města Prime City se ukrývalo nebezpečí, které nyní vylezlo napovrch. Stovky pavouků v noci terorizují obyvatele městského Hotelu, i obchodníky.
Podpoř místní domoboranu, které se to vymyká z rukou, a zatlač pavouky zpět.
Sir Jameson prý nabízí za 50 pavouků 2000 korun ;)
Čti více

Dungeon: Blaze bridges

Blazeři obsadili část pekla, kterou si přetvořili k obrazu svému.
Ve věži jim hrdinové částo zatápěli, tak si vytvořili podzemní komplex
z mostů, který jim poskytuje výborné utočiště proti nezvaným návštěvám.
Ukrývají zde však i nahromaděné poklady svých obětí, které sem lákají
stále nové dobrodruhy podívat se smrti do očí. Čti více..

Dungeon: Bone swamp

Hluboko v pekle se rozkládají ostatky obřích tvorů.. Ale jen málokdo ví,
že tyto ostatky vytváří hnojivo pro velmi vzácnou rostlinu Nether Wart.
Je to nedocenitelná surovina pro alchemisty, ale v hondbě za "červeným zlatem"
již mnozí zaplatili svým životem. Střeží jej zlí duchové obývající těla z kostí.
Čti více..

Donation (sponsoring)

Pozor! GateCraft nepatří mezi servery se systémem mikrotransakcí za drobné předměty do hry!

Zde můžeš podpořit..

  • provoz: vlastní dedikovaný server (stabilita, rychlost a hlavně volnost)
  • údržbu: operační systém, minecraft a další služby (irc, mumble, www)
  • vývoj: nové unikátní pluginy

 

Jak na to..?

Bankovní účet

Platbu lze provést přes internetové bankovnictví, nebo osobně u přepážky v bance.
Stačí si vybrat jeden z níže uvedených účtů: 
- buď 223426666 / 0300 (ČSOB)
- nebo 3002350163 / 0800 (Česká Spořitelna)
A do poznámky příjemci: gatecraft a [svůj nick]

 

PayPal

Je potřeba mít účet na službě PayPal, a být po celou dobu přihlášen ve hře.
Nejdřív napiš příkaz /buy, který ti nabídne 5 balíčků.

název částka dekorace
Emerald 1000 kč Nick^
Diamond 500 kč Nick*
Gold 250 kč Nick"
Iron 100 kč Nick'
Custom libovolná částka dle částky

Po výběru konkrétního balíčku se objeví URL adresa, kterou je třeba opsat do webového prohlížeče. Po zadání se zobrazí stránka s informacemi o zvoleném balíčku, včetně jeho částky a tlačítka odkazujícího na PayPal, pro provedení finanční transakce. Po přijetí transakce stále zůstaň ve hře, během krátké chvíle, maximálně několika minut by si měl obdržet patřičnou dekoraci ;)

 

Odměna pro donátory

Dekorace nicku

Ve hře je možné narazit na hráče, kteří mají u svého nicku dekoraci (suffix) v podobě jednoho či více znaků oranžové barvy. Takto jsou označeni prakticky všichni hráči, co podporují server (bez ohledu na výši částky). Dekorace se liší podle výše darované částky (viz tabulka výše).

A protože se darované částky aktivních donátorů sčítají, je zde tedy ještě další odměna v podobě speciálních dekorací pro ty, kteří přispívají opravdu pravidelně. Při dosažení celkově darované částky 3.000,- kč si dárce může vybrat z 9 speciálních dekorací v podobě emotionů složených ze dvou znaků. Při částce 10.000,-  kč přibývá dalších 9 dekorací složených ze 3 znaků.

Dekorace jsou pouze dočasné. Základní dekorace zmizí za 30 dní. Po dosažení celkové částky 3.000,- kč dekorace vydrží 60 dní, a po částce 10.000,- kč vydrží dokonce 90 dní. Expirace dekorací se nesčítá a platí vždy k poslední dotaci.

celková částka dekorace expirace
do 2.999 kč základní (pouze 1 znak) 30 dní
od 3.000 do 9.999 kč 9 speciálních (ze dvou znaků) 60 dní
od 10.000 kč + dalších 9 (ze tří znaků) 90 dní


Spell of Home

Další odměnou jsou svitky, které umožní odemknout home sloty 4 až 6. Tyto sloty je možné odemknout také u Sleep Masterů (NPC), takže nejde o žádné placené výhody. Počet se liší dle výše dotace.

částka počet 
100 kč slot 4
250 kč slot 4 a 5
500 kč slot 4, 5 a 6
1000 kč slot 4, 5 a 6 (vše 2x)

 

Land Use Plan

Item (územní plán), pomocí kterého lze přidat městu další bonusové parcely. Bonusové parcely ve hře prodává Byrokrat Bob (NPC Bureaucrat Bob), který se nahází ve městě Prime City. Zatím co NPC toto povolení (rozšířit město) prodává pouze starostům (nebo zástupcům "deputy"), z dotací je možné získat universální povolenku, kterou lze použít na kterékoli město, takže je jí možné i prodat. Počet se opět liší podle částky.

částka počet kusů
100 kč žádný
250 kč 1 item
500 kč 3 itemy
1000 kč 7 itemů

 

Dekorativní zbroj

Jedná se o setový armor, který generuje tzv. particle effects. Intenzita tohoto efektu je závislá na počtu kusů z daného setu, který má hráč na sobě. A aby jeho skládání nebylo úplně jednoduché, jsou zde celkem 4 druhy tohoto setového armoru. Liší se však pouze barvou (červená, modrá, zelená a žlutá).

Celý setový armor je pouze z kůže, takže se opět nejedná o žádné zvýhodnění. V PvP světě Chaosphere by z jeho nositele dokonce udělal lovnou zvěř a snadnou kořist v jednom. Jeho barevná aura se však může hodit k různým společenským non PvP a PvE událostem.

Počet opět závisí na dotované částce a typ je vždy zcela náhodný. 

částka počet kusů
100 kč žádný
250 kč 1 item
500 kč 2 itemy
1000 kč 4 itemy

 

Dodatek

Kde vyzvednout získané itemy?

Odpověď je jednoduchá: "Itemy jsou uloženy v bance"

Itemy se zde ukládají z prostého důvodu, že donátor vždy nemusí mít ve svém inventáři místo. Prostor v bance je prakticky neomezený, takže se z ní stává ideální uložiště :)

Libovolná částka

Custom dotace umožnuje hráči stanovit si vlastní výši dotace. Tato dotace je pak rozdělena tím nejlepším možným způsobem mezi stanovené balíčky. Přispěje-li hráč například částkou 950 kč, získá tak jeden diamond balíček za 500, jeden zlatý za 250, a dva iron balíčky za 100.

Prodloužení speciální dekorace

I speciální dekorace po čase expirují. Jejich zpětnou aktivaci lze provést opětovným příspěvkem libovolné částky.

Sledování donátorů

Darované částky donátorů je možné sledovat ve hře pomocí příkazu /gi [nick]