Epic Update: Return of the Chaosphere

Na GateCraftu začínají Vánoce už o den dříve, neb 23. prosince 2015 bude opět otevřena brána do nelítostného světa Chaosphere.

Start: 23.prosince 2015 v 20:00 (CET)

Čti více..

World: Arcane Ender Maze

Záhadný a zároveň velmi neobvyklý svět z nekonečného bludiště.. Temná říše nevyzpytatelných endermanů, plná vzácných kamenů. Propad do věčné nicoty tu připravil o životy mnoho válečníků. Přesto se tu jistá třída hrdinů cítí jako doma. Jsou jimi lovci pokladů, jež předností je mrštnost a parkour znamená výzvu.

Čti více..

World: Metropolis of running death

Nová brána otevřela cestu do země z budoucnosti. Vypadá jako jedno obří město, které postihla velká zkáza. Smrtelná infekce zde obrátila všechny živé v nemrtvé, a ulice jsou teď plné velmi rychlých a nebezpečných zombií, šířících nákazu.

Čti více..

Location: Marketplace

Střed města Prime City je sice vyplněn obchody řízené serverem, ale i hráči zde mají svůj prostor. V první řadě je to velká stánková tržnice za branou města. A ti majetnější si mohou pronajmout i kamenný obchod v obchodní čtvrti.

Čti více..

Quest: Zombocalypse

Prime City žádná katastrofa tenhle rok evidentně nemine. Pavouci, blazeři, dokonce i draci… Teď jsou na řadě zombíci. A aby to nebylo málo, vyskytuje se tam jednou za čas i něco víc, než pouhý zombík - Nemrtvý obr, schopný střílení ohnivých koulí a zabíjení pouhým šlápnutím. Nikdo neví co s ním, ale odměna je vysoká. Troufneš si?

Dungeon: Slime Farm

Panují zvěsti o tom, že se někde hluboko v Infernu skrývá tajná Slime Farma. Město Prime City má nyní své problémy a tak nezbývají hrdinové na průzkum těchto míst.. Vše je tedy jen na dobrovolných hrdinech. Jsi ty ten vyvolený dobrodruh, kterému se toto místo podaří najít? ..nebo se jedná o pouhý mýtus?

Čti více..

Location: Pigman village

V Infernu se za mosty Blazerů skrývá nenápadná vesnička obývaná pigmany. Jsou to poměrně mírumilovní obchodníci. Je zde možné nakoupit nether material o 33% levněji. A co víc, v netheru si velice považují ingredienci "spider eyes" - jeden kus zde vykupují za 2 crowns.

Čti více

Quest: Creeper Anomaly

V poušti nedaleko Prime City spadl z nebes záhadný předmět, způsobující nepříjemné anomálie. Rojí se zde hordy Creeperů, a v noci způsobují elektrické výboje. Creepeři napadli a zničili už i zeď v Prime City, a tak na jejich likvidaci vypsal Sir Jameson odměny.

Čti více..

Quest: Arachnophobia

V lesích města Prime City se ukrývalo nebezpečí, které nyní vylezlo napovrch. Stovky pavouků v noci terorizují obyvatele městského Hotelu, i obchodníky.
Podpoř místní domoboranu, které se to vymyká z rukou, a zatlač pavouky zpět.
Sir Jameson prý nabízí za 50 pavouků 2000 korun ;)
Čti více

Dungeon: Blaze bridges

Blazeři obsadili část pekla, kterou si přetvořili k obrazu svému.
Ve věži jim hrdinové částo zatápěli, tak si vytvořili podzemní komplex
z mostů, který jim poskytuje výborné utočiště proti nezvaným návštěvám.
Ukrývají zde však i nahromaděné poklady svých obětí, které sem lákají
stále nové dobrodruhy podívat se smrti do očí. Čti více..

Dungeon: Bone swamp

Hluboko v pekle se rozkládají ostatky obřích tvorů.. Ale jen málokdo ví,
že tyto ostatky vytváří hnojivo pro velmi vzácnou rostlinu Nether Wart.
Je to nedocenitelná surovina pro alchemisty, ale v hondbě za "červeným zlatem"
již mnozí zaplatili svým životem. Střeží jej zlí duchové obývající těla z kostí.
Čti více..

O čem nová Chaosphera je?

Chaosféra je dostupná hráčům už nějaký ten pátek, a tak jsme se rozhodli, že by bylo užitečné dát vám o ní co nejvíc informací v podobě přehledu lokací a dungeonů, které se v ní nacházejí.

O čem nová Chaosphera je?

Chaosféra je nový svět, speciálně navržený a postavený přímo pro Gatecraft. Je to svět, do kterého hráči vyrážejí za dobrodružstvím pro vzácné poklady, speciální předměty nebo jen tak vyzkoušet své dovednosti v PvP, které je v tomto světě povolené naprosto beztrestně a se vším všudy. Je tedy možné se dohodnout jak na duelech, tak někoho přepadnout, zabít a okrást. Zabíjení hráčů v Chaosféře má ještě jeden zajímavý výsledek. Z každého hráče, který zemře rukou jiného hráče, vypadne jeho hlava se jménem vraha, názvem použité zbraně, uděleným HP zraněním a datem. Hlava má po položení samozřejmě hráčův skin.

Po celé Chaosféře je znemožněno teleportování. Má to co dělat se specifickými vibracemi hmoty zdejšího světa. Jedinými místy, kde je možné teleportaci využít, jsou takzvané teleportpady. Vzhledem k náročnosti přenosu však příprava teleportace zabere mnohem více času, než normálně.

V chaosu se také volně nacházejí 3 TeleportMasteři. Jsou to NPC, kteří umožňují přímý přesun mezi všemi 3 stanovišti. Háček je v tom, že nejsou ochotni se jen tak podělit o své tajemství, takže si hráči musejí postupně oběhat jednotlivá stanoviště, aby je mohli využít.

Chaos Maze

Chaos Maze je bludiště, které hráč spatří okamžitě po průchodu Hvězdnou bránou do světa Chosféry. Je to bludiště z Netherbricků, které v sobě skrývá altánky s poklady, tvořenými Exp lahvičkami. Poklady však nezůstaly nestřežené. Zrádní Pigmeni se nechtějí svých pokladů vzdát, a tak ke každému altánku byla postavena stráž. Stráže jsou samozřejmě speciálně upraveny podle hodnoty pokladu, který hlídají.

Chaos Maze - New Chaosphere Location

Chaos Maze - New Chaosphere Location

Součástí bludiště je také velká Citadela, sloužící jako místo pro vyvolání Bosse, Vládce Pigmenů. Tento potvorák hlídá bednu s pokladem, ve které lze nalézt vzácné a speciální předměty, jako luky, rybářské pruty a jiné. Součástí pokladu může být také Epický item Legacy of Elders se speciálními enchanty, které nelze nijak jinak získat. Dále zde je možné získat i kožené botky, které zrychlují hráčův pohyb po světě.

Legacy of Elders - Epic Chaosphere Item

Undead Forest

V tomto temném lese, rozkládajícím se na jih od Chaos Maze, není radno si připravovat piknik. Potloukají se zde totiž prokleté mrtvoly v podobě zombie, které jsou schopny dobrodruhy z Království nakazit nevolností a dočasně jim znepříjemnit jak pohyb, tak i orientaci v prostoru. Praví se, že pro otevření se hrdinům Kingdomu musí přijít hrdina, který se zatím na GateCraftu neobjevil.

Undead Forest in the Chaosphere


Quartz krátery

Na západ od Chaos Maze se naházejí krátery, které představují cestu, jak získat na tomto servru quartz. Není to však nic lehkého, quartz se zde objevuje pouze přes noc a to za doprovodu padajících meteoritů a výskytu Blazerů, kteří se nechtějí své drahocenné suroviny jen tak vzdát. Pokud však odvážní hráči přečkají noc v blízkostí kráterů, mohou si ve dne quartz vytěžit a odnést do svých měst.

 Quartz Ore

Netheris

Tato vesnice se nachází v pekelných horách na jih od Chaos Maze. Odvážní hrdinové z Království zde založili osadu, kde si hráči mohou pronajmout dům nebo obchod a je zde přístupná brána do Pekla (Nether), která vede přímo do Pigmaní vesnice, kde je možné plnit questy. Nacházejí se zde i dva vstupy do pekelných dolů, kde mohou hráči těžit Netherrack. Jelikož je cestování pěšky nepohodlné a zdlouhavé, byla zde vystavěna i teleportovací plošinka, teleportpad, odkud se hráči mohou přemístit zpátky do bezpečných zemí Království.

Town of Netherris

 

Revenant Wastelands

Tato pouštní, vyprahlá země, vymodelována po vzoru Grand Canyonu, se nachází jihovýchodně od bludiště Chaos Maze. Nacházejí se zde zrádné močály, obývané kostlivci, vyzbrojenými luky a obrovskou zásobou šípů, které velice rádi vyšlou vstříc kolem procházejícím hráčům. Za oběť jim padnul nejeden velký ještěr, či drak, který se kdysi v dávných dobách odvážil přistát v těchto močálech v naději, že zde najde vodu, kterou by svlažil své vyprahlé hrdlo.

Skeledar

Na jihu Revenant Wastelands se rozkládá kdysi prosperující město Skeledar, které je však sužováno hrozivou kletbou, a tak se tamní vojáci, nyní již dávno mrtví a přeměnění na kostlivce, stále snaží bránit poklady Skeledaru.

 

Enchanted Town of Skeledar

 

Ve zdejších truhlách je možné nalézt dávno zapomenuté zbraně jako Scalpel, Skeledar's Wrath, Omni Bow, Tanelorn’s Star a jiné. Ze samotných strážců Skeledaru je možné doslova vymlátit jejich meče Revenant’s Sword nebo jejich bojové sekery Revenant’s Axe a samozřejmě magické kosti, z nichž některé je možné využít pro černou magii, jinak známou jako Nekromancie. Hlavním benefitem nekromancie je možnost vyvolávat si dle libosti vlastního skeleton koně, kterého si hráči mohou vytvořit z celého stacku kostí první jakosti a koženého sedla.

Skeledar's Wrath

Withador

Toto malebné městečko bylo založeno prvními odvážlivci, kteří se vydali do těchto končin nehostinných plání Revenant Wastelands. Nachází se na souostroví na jihozápadě planin. Jednotlivé ostrovy jsou propojeny visutými lávkami a poutníci z Království si zde mohou pronajmout dům, který jim může sloužit jako předsunutá základna pro výpravy do strastiplného Skeledaru. Také je zde možnost si pronajmout obchod, a jelikož je Withador na míle vzdálen od Hvězdných bran, má i svou teleportovací plošinu, kde je umožněno se odteleportovat zpět do Království.

Town of Withador

Marshes of Oblivion

Tyto zrádné bažiny jsou domovem jedovatých pavouků a nepříjemných krysích potvor, známých jako Silverfish. Také se zde nacházejí dřevěné lávky, pevně postavené na pilířích nad zrádnou a nebezpečnou prosáklou zemí.

Marshes of Oblivion

V těchto bažinách se dobře daří houbám a vzácným bylinám, takže se není čemu divit, že si zde postavily obydlí zrádné a mocné čarodějnice, které si zde potajmo vaří speciální lektvary, jejichž recepty se předávají pouze zasvěceným.. Hráči tak mohou získat lektvary, které si sami nemohou připravit ze žádných dosud známých ingrediencí. Nejvzácnějšími a nejmocnějšími jsou lektvary Potion of Imortality a Potion of Liquid Death.

Potion of Immortality

Enderie

Severozápadně od bludiště Chaos Maze se nachází tajemný svět Enderie, domov Endermanů. Nacházejí se zde levitující podivné krystaly a Endermaní pevnost, která skrývá nejednu truhlu s pokladem. Černí, tři kostky vysocí strážci však netolerují žádné vetřelce na svém území. Každý hráč, který se odváží do těchto končin, je okamžitě napaden a musí bojovat o holý život, o každý metr, aby se dostal ke kýženému pokladu. V truhlách se nachází Ender perly, Endstone a je-li hráč opravdu dítětem štěstěny, tak je zde možné nalézt i Beacon, který se jinak nedá na servru sehnat.

Enderia

Ze samotných Endermanů je však také užitek. Podaří-li se hráčům je zabít, tak kromě obvyklého dropu Ender perel z nich padá ještě naprosto unikátní set zbroje z Endermaní kůže. Zbroj samotná má speciální efekt a schopnost střádání energie, která může být využita k teleportaci mimo obvyklý časový cooldown bez využití many.

Tunic of Ender Skin

Pro ty lenivější, kteří nechtějí číst článek, zde přikládáme i videopředstavení některých lokací v Chaosféře.

Všechny informace o jednotlivých lokacích v Chaosféře můžete nalézt i v Gatecraft Wikipedii a v dohledné době pro vás připravujeme přehled jednotlivých questů společně s gameplayem.

Sepsal: Madran
Za správnost odpovídá: kamziksvk