Epic Update: Return of the Chaosphere

Na GateCraftu začínají Vánoce už o den dříve, neb 23. prosince 2015 bude opět otevřena brána do nelítostného světa Chaosphere.

Start: 23.prosince 2015 v 20:00 (CET)

Čti více..

World: Arcane Ender Maze

Záhadný a zároveň velmi neobvyklý svět z nekonečného bludiště.. Temná říše nevyzpytatelných endermanů, plná vzácných kamenů. Propad do věčné nicoty tu připravil o životy mnoho válečníků. Přesto se tu jistá třída hrdinů cítí jako doma. Jsou jimi lovci pokladů, jež předností je mrštnost a parkour znamená výzvu.

Čti více..

World: Metropolis of running death

Nová brána otevřela cestu do země z budoucnosti. Vypadá jako jedno obří město, které postihla velká zkáza. Smrtelná infekce zde obrátila všechny živé v nemrtvé, a ulice jsou teď plné velmi rychlých a nebezpečných zombií, šířících nákazu.

Čti více..

Location: Marketplace

Střed města Prime City je sice vyplněn obchody řízené serverem, ale i hráči zde mají svůj prostor. V první řadě je to velká stánková tržnice za branou města. A ti majetnější si mohou pronajmout i kamenný obchod v obchodní čtvrti.

Čti více..

Quest: Zombocalypse

Prime City žádná katastrofa tenhle rok evidentně nemine. Pavouci, blazeři, dokonce i draci… Teď jsou na řadě zombíci. A aby to nebylo málo, vyskytuje se tam jednou za čas i něco víc, než pouhý zombík - Nemrtvý obr, schopný střílení ohnivých koulí a zabíjení pouhým šlápnutím. Nikdo neví co s ním, ale odměna je vysoká. Troufneš si?

Dungeon: Slime Farm

Panují zvěsti o tom, že se někde hluboko v Infernu skrývá tajná Slime Farma. Město Prime City má nyní své problémy a tak nezbývají hrdinové na průzkum těchto míst.. Vše je tedy jen na dobrovolných hrdinech. Jsi ty ten vyvolený dobrodruh, kterému se toto místo podaří najít? ..nebo se jedná o pouhý mýtus?

Čti více..

Location: Pigman village

V Infernu se za mosty Blazerů skrývá nenápadná vesnička obývaná pigmany. Jsou to poměrně mírumilovní obchodníci. Je zde možné nakoupit nether material o 33% levněji. A co víc, v netheru si velice považují ingredienci "spider eyes" - jeden kus zde vykupují za 2 crowns.

Čti více

Quest: Creeper Anomaly

V poušti nedaleko Prime City spadl z nebes záhadný předmět, způsobující nepříjemné anomálie. Rojí se zde hordy Creeperů, a v noci způsobují elektrické výboje. Creepeři napadli a zničili už i zeď v Prime City, a tak na jejich likvidaci vypsal Sir Jameson odměny.

Čti více..

Quest: Arachnophobia

V lesích města Prime City se ukrývalo nebezpečí, které nyní vylezlo napovrch. Stovky pavouků v noci terorizují obyvatele městského Hotelu, i obchodníky.
Podpoř místní domoboranu, které se to vymyká z rukou, a zatlač pavouky zpět.
Sir Jameson prý nabízí za 50 pavouků 2000 korun ;)
Čti více

Dungeon: Blaze bridges

Blazeři obsadili část pekla, kterou si přetvořili k obrazu svému.
Ve věži jim hrdinové částo zatápěli, tak si vytvořili podzemní komplex
z mostů, který jim poskytuje výborné utočiště proti nezvaným návštěvám.
Ukrývají zde však i nahromaděné poklady svých obětí, které sem lákají
stále nové dobrodruhy podívat se smrti do očí. Čti více..

Dungeon: Bone swamp

Hluboko v pekle se rozkládají ostatky obřích tvorů.. Ale jen málokdo ví,
že tyto ostatky vytváří hnojivo pro velmi vzácnou rostlinu Nether Wart.
Je to nedocenitelná surovina pro alchemisty, ale v hondbě za "červeným zlatem"
již mnozí zaplatili svým životem. Střeží jej zlí duchové obývající těla z kostí.
Čti více..

Chaosphere 2.0

Na GateCraftu začínají Vánoce už o den dříve, neb 23. prosince 2015 bude opět otevřena brána do nelítostného světa Chaosphere.

Chaosphere 2.0

Trochu historie..

Svět Chaosphere byl poprvé otevřen ještě za beta verze GateCraftu, krátce po updatu serveru na Minecraft ver.1.2. S tímto updatem totiž přibyl nový biom džungle, který se nikde v Kingdomu nevyskytuje, a tak bylo příhodné vygenerovat nový svět. Protože světy na GateCraftu jsou velmi různorodé, musel se i "Chaos" něčím lišit. Novinkou tedy byla možnost zakládat si v Chaosu takzvané outposty, které umožnily městům šířit se i do tohoto světa. Další zcela zásadní odlišností bylo to, že zde neplatila skoro "žádná" pravidla. Hráči si zde jednoduše mohli jít po krku dle libosti, a z vraždění si zde nikdo moc vrásky nedělal.

Kolem brány se nacházelo i menší Pigmaní bludiště s velmi lákavými poklady. Obsahem truhel byly hlavně XP láhve.

O celý svět ovšem obyvatelé GateCraftu přišli v honbě za novými světy. Narazili tam totiž na bránu do horoucích pekel, která měla být na věky zavřená. Z této brány unikla obrovská armáda Wither Skeletonů spolu s temnou silou devastující celý svět. Všichni hrdinové se jim statečně stavěli do cesty, ale obrovská přesila je zatlačila až do Kingdomu. Jediné co zbývalo udělat, bylo uzavření brány do Chaosphery, jinak by nebyl ušetřen ani samotný Kingdom.


Co nás tedy čeká?

Svět vygenerovaný na míru

Nový svět Chaosphere začal vznikat ještě před uzavřením předešlého světa. Kolem dubna roku 2013 pouze jako mapa na papíře, ale už necelého půl roku nato se začaly tvarovat první lokace. Čtete správně - nová Chaosphera je totiž generovaná pomocí speciálního pluginu, který umožnil zformovat svět přesně dle nakreslené předlohy.

Nové PvE lokace a NPC města

Svět Chaosphere se znovu otevírá jako tzv. adventure world, který hráčům přinese mnoho nových PvE lokací a dungeonů. Obtížnost zde bude o proti Kingdomu výrazně vyšší. V některých lokacích dokonce natolik, že v nich nebude možné přežít bez pořádné výbavy a zkušeností z PvE bojů. Velkým lákadlem ale budou vzácné poklady přímo úměrné obtížnosti dané lokace.

Mimo válečných zón se zde budou nacházet i bezpečná NPC města, která poskytnou nejen útočiště, ale i další benefity. Jednou z velkých předností měst bude možnost pronajímání si domků k bydlení. V každém domě totiž bude k dispozici postel pro nastavení nového "home". 

Co už zde ovšem nebude možné, je zakládání outpostů.

Nové itemy a materiály

Jak bylo zmíněno výše, velkým lákadlem zde budou poklady. Obzvláště pak v těch náročných lokacích bude možné naleznout vylepšené vzácné (rare), a občas i velmi unikátní (epic) itemy. Přibude i nový set kožené zbroje z endermanů s velmi lákavou schopností.

Také zde bude možné těžit quartz a netherrack. Oba materiály budou generované v poněkud nebezpečných podmínkách. Jak jinak, že... :)

Přibude zde i nový vzácný typ itemu velmi podobný mana diamantu. Bude to necro bone, která otevře cestu k novému skillu nekromancie.

Player vs Player

Co by to bylo za Chaosphere bez PvP :) 

Ale pozor! První asi měsíc (ještě bude upřesněno) po otevření světa Chaosphere zde zůstanou hlídky, které budou dohlížet na bezpečí. Po tuto dobu zde nebude možné ostatní hráče napadat.

Po odchodu stráží se vše vrátí do starých kolejí, a ve vraždění ostatních hrdinů už nikomu nebude nic stát v cestě. Jedinou jistotou zde bude nová možnost uzavírání paktů o neútočení v rámci výprav. 

Postupné rozšiřování

I přes velmi dlouhou dobu příprav Chaosphera není kompletní. Nové lokace budou přibývat ještě i po otevření nového světa. Takže se můžeme těšit na další a další dungeony a města, které budou postupně zaplňovat celý svět. Navíc je celý svět navržen tak, aby jej bylo možné rozšiřovat i po zaplnění základní mapy.

Už teď je však připraven dostatek základních lokací, a není důvod otevření Chaosu víc protahovat.

 

Poděkování

Jedním dechem bych chtěl ještě poděkovat všem, kteří se na vzniku tohoto světa podíleli. Moc si vážím každého položeného bloku a napsaného řádku kódu, který jsem nemusel psát sám. GateCraft není pro nikoho práce na plný úvazek, ale pouze koníček, na který si někdy není jednoduché najít čas.

Pevně věřím, že se nám tato investice vrátí v hodinách nové zábavy na serveru.

 

Jonathan Gecko