Epic Update: Return of the Chaosphere

Na GateCraftu začínají Vánoce už o den dříve, neb 23. prosince 2015 bude opět otevřena brána do nelítostného světa Chaosphere.

Start: 23.prosince 2015 v 20:00 (CET)

Čti více..

World: Arcane Ender Maze

Záhadný a zároveň velmi neobvyklý svět z nekonečného bludiště.. Temná říše nevyzpytatelných endermanů, plná vzácných kamenů. Propad do věčné nicoty tu připravil o životy mnoho válečníků. Přesto se tu jistá třída hrdinů cítí jako doma. Jsou jimi lovci pokladů, jež předností je mrštnost a parkour znamená výzvu.

Čti více..

World: Metropolis of running death

Nová brána otevřela cestu do země z budoucnosti. Vypadá jako jedno obří město, které postihla velká zkáza. Smrtelná infekce zde obrátila všechny živé v nemrtvé, a ulice jsou teď plné velmi rychlých a nebezpečných zombií, šířících nákazu.

Čti více..

Location: Marketplace

Střed města Prime City je sice vyplněn obchody řízené serverem, ale i hráči zde mají svůj prostor. V první řadě je to velká stánková tržnice za branou města. A ti majetnější si mohou pronajmout i kamenný obchod v obchodní čtvrti.

Čti více..

Quest: Zombocalypse

Prime City žádná katastrofa tenhle rok evidentně nemine. Pavouci, blazeři, dokonce i draci… Teď jsou na řadě zombíci. A aby to nebylo málo, vyskytuje se tam jednou za čas i něco víc, než pouhý zombík - Nemrtvý obr, schopný střílení ohnivých koulí a zabíjení pouhým šlápnutím. Nikdo neví co s ním, ale odměna je vysoká. Troufneš si?

Dungeon: Slime Farm

Panují zvěsti o tom, že se někde hluboko v Infernu skrývá tajná Slime Farma. Město Prime City má nyní své problémy a tak nezbývají hrdinové na průzkum těchto míst.. Vše je tedy jen na dobrovolných hrdinech. Jsi ty ten vyvolený dobrodruh, kterému se toto místo podaří najít? ..nebo se jedná o pouhý mýtus?

Čti více..

Location: Pigman village

V Infernu se za mosty Blazerů skrývá nenápadná vesnička obývaná pigmany. Jsou to poměrně mírumilovní obchodníci. Je zde možné nakoupit nether material o 33% levněji. A co víc, v netheru si velice považují ingredienci "spider eyes" - jeden kus zde vykupují za 2 crowns.

Čti více

Quest: Creeper Anomaly

V poušti nedaleko Prime City spadl z nebes záhadný předmět, způsobující nepříjemné anomálie. Rojí se zde hordy Creeperů, a v noci způsobují elektrické výboje. Creepeři napadli a zničili už i zeď v Prime City, a tak na jejich likvidaci vypsal Sir Jameson odměny.

Čti více..

Quest: Arachnophobia

V lesích města Prime City se ukrývalo nebezpečí, které nyní vylezlo napovrch. Stovky pavouků v noci terorizují obyvatele městského Hotelu, i obchodníky.
Podpoř místní domoboranu, které se to vymyká z rukou, a zatlač pavouky zpět.
Sir Jameson prý nabízí za 50 pavouků 2000 korun ;)
Čti více

Dungeon: Blaze bridges

Blazeři obsadili část pekla, kterou si přetvořili k obrazu svému.
Ve věži jim hrdinové částo zatápěli, tak si vytvořili podzemní komplex
z mostů, který jim poskytuje výborné utočiště proti nezvaným návštěvám.
Ukrývají zde však i nahromaděné poklady svých obětí, které sem lákají
stále nové dobrodruhy podívat se smrti do očí. Čti více..

Dungeon: Bone swamp

Hluboko v pekle se rozkládají ostatky obřích tvorů.. Ale jen málokdo ví,
že tyto ostatky vytváří hnojivo pro velmi vzácnou rostlinu Nether Wart.
Je to nedocenitelná surovina pro alchemisty, ale v hondbě za "červeným zlatem"
již mnozí zaplatili svým životem. Střeží jej zlí duchové obývající těla z kostí.
Čti více..

Jeden účet, jedno jméno!

Chceš si změnit nickname? Pak počítej s tím, že se na GateCraft už nepřihlásíš. Bohužel, byť to zní jako super featura od Mojangu, je pár důvodů, proč se server GateCraft staví proti této možnosti. Zajímá tě, jak to funguje? Pak čti dál.

Jeden účet, jedno jméno!

Asi jste již zaznamenali, že od 4. února si je možné změnit své herní jméno. Stačí k tomu mít účet na https://account.mojang.com/. Skvělé je, že je to bezplatné, takže pokud nejste spokojeni se svým nickem, Mojang vám umožní jeho změnu.

Problém ale nastává v případě mnoha minecraftových serverů, které jsou postavené na bukkitu a využívají i některé staré pluginy, které na takovou změnu nebyly připravené. To samé postihlo i GateCraft, který bere unikátnost hráče právě podle jména, takže s novým jménem se celý systém chová, jako by na server přišel zcela nový hráč - newcomer. A právě tomu bylo třeba zamezit.

Jaké je řešení problému?

Od 13.2. (ano, pátek 13.) server GateCraft registruje každý unikátní účet, a svazuje jej s jménem postavy - ze kterého se pak stává jediné oficiální jméno pro tento server. S každým dalším přihlášením z daného účtu server ověří, zda je jméno stejné a hráče vpustí dál. Pokud ale na daném účtu došlo ke změně jména postavy, server jednoduše zavelí "kick" a hráč se už na server nepřihlásí. Tedy alespoň po dobu, než si změní jméno postavy zpět na jméno, se kterým zde hrál původně.

Celé se to ovšem ještě trochu komplikuje kvůli zavedeným pravidlům ze strany Mojangu. Hráč si totiž může změnit svůj nick pouze jednou za 30 dní. Takže pokud si změníš jméno postavy, znamená to, že si na GateCraftu minimálně 30 dní nezahraješ.

A pozor! Po změně nicku je původní jméno blokováno pouze 37 dní, takže v případě, že tuto dobu propásneš a tvé původní jméno se uvolní, znamená to, že ti jej může zabrat někdo jiný a pak už se na GateCraft nedostaneš se svým účtem nikdy.

Jaké jsou důvody?

Jméno postavy je na GateCraftu alfou a omegou pro zachování jedinečnosti identity hráče. A nejde jen o výše zmíněný problém s pluginy, ale i samotnou komunitu hráčů. Proto jsou na GateCraftu od počátku povolené pouze zakoupené účty a warezáci utírají nos. Stejně tak je i v pravidlech uveden zákaz multi-accountů. A velkou roli hraje i bezpečnostní faktor, protože možnost měnit jméno svádí k trollení, případně i porušování pravidel pod rouškou jisté anonymity. 

Jak se říká: "Prevence je lepší, než léčba"

Pevně věřím, že tuto zprávu většina ostřílených hrdinů z GateCraftu přijme s pochopením. Přece jen je lepší, když víte, že hráči které potkáváte jsou stále ti samí, než žít v pochybnostech..