Epic Update: Return of the Chaosphere

Na GateCraftu začínají Vánoce už o den dříve, neb 23. prosince 2015 bude opět otevřena brána do nelítostného světa Chaosphere.

Start: 23.prosince 2015 v 20:00 (CET)

Čti více..

World: Arcane Ender Maze

Záhadný a zároveň velmi neobvyklý svět z nekonečného bludiště.. Temná říše nevyzpytatelných endermanů, plná vzácných kamenů. Propad do věčné nicoty tu připravil o životy mnoho válečníků. Přesto se tu jistá třída hrdinů cítí jako doma. Jsou jimi lovci pokladů, jež předností je mrštnost a parkour znamená výzvu.

Čti více..

World: Metropolis of running death

Nová brána otevřela cestu do země z budoucnosti. Vypadá jako jedno obří město, které postihla velká zkáza. Smrtelná infekce zde obrátila všechny živé v nemrtvé, a ulice jsou teď plné velmi rychlých a nebezpečných zombií, šířících nákazu.

Čti více..

Location: Marketplace

Střed města Prime City je sice vyplněn obchody řízené serverem, ale i hráči zde mají svůj prostor. V první řadě je to velká stánková tržnice za branou města. A ti majetnější si mohou pronajmout i kamenný obchod v obchodní čtvrti.

Čti více..

Quest: Zombocalypse

Prime City žádná katastrofa tenhle rok evidentně nemine. Pavouci, blazeři, dokonce i draci… Teď jsou na řadě zombíci. A aby to nebylo málo, vyskytuje se tam jednou za čas i něco víc, než pouhý zombík - Nemrtvý obr, schopný střílení ohnivých koulí a zabíjení pouhým šlápnutím. Nikdo neví co s ním, ale odměna je vysoká. Troufneš si?

Dungeon: Slime Farm

Panují zvěsti o tom, že se někde hluboko v Infernu skrývá tajná Slime Farma. Město Prime City má nyní své problémy a tak nezbývají hrdinové na průzkum těchto míst.. Vše je tedy jen na dobrovolných hrdinech. Jsi ty ten vyvolený dobrodruh, kterému se toto místo podaří najít? ..nebo se jedná o pouhý mýtus?

Čti více..

Location: Pigman village

V Infernu se za mosty Blazerů skrývá nenápadná vesnička obývaná pigmany. Jsou to poměrně mírumilovní obchodníci. Je zde možné nakoupit nether material o 33% levněji. A co víc, v netheru si velice považují ingredienci "spider eyes" - jeden kus zde vykupují za 2 crowns.

Čti více

Quest: Creeper Anomaly

V poušti nedaleko Prime City spadl z nebes záhadný předmět, způsobující nepříjemné anomálie. Rojí se zde hordy Creeperů, a v noci způsobují elektrické výboje. Creepeři napadli a zničili už i zeď v Prime City, a tak na jejich likvidaci vypsal Sir Jameson odměny.

Čti více..

Quest: Arachnophobia

V lesích města Prime City se ukrývalo nebezpečí, které nyní vylezlo napovrch. Stovky pavouků v noci terorizují obyvatele městského Hotelu, i obchodníky.
Podpoř místní domoboranu, které se to vymyká z rukou, a zatlač pavouky zpět.
Sir Jameson prý nabízí za 50 pavouků 2000 korun ;)
Čti více

Dungeon: Blaze bridges

Blazeři obsadili část pekla, kterou si přetvořili k obrazu svému.
Ve věži jim hrdinové částo zatápěli, tak si vytvořili podzemní komplex
z mostů, který jim poskytuje výborné utočiště proti nezvaným návštěvám.
Ukrývají zde však i nahromaděné poklady svých obětí, které sem lákají
stále nové dobrodruhy podívat se smrti do očí. Čti více..

Dungeon: Bone swamp

Hluboko v pekle se rozkládají ostatky obřích tvorů.. Ale jen málokdo ví,
že tyto ostatky vytváří hnojivo pro velmi vzácnou rostlinu Nether Wart.
Je to nedocenitelná surovina pro alchemisty, ale v hondbě za "červeným zlatem"
již mnozí zaplatili svým životem. Střeží jej zlí duchové obývající těla z kostí.
Čti více..

Epic fail

Bohužel, příchod dlouho připravovaného updatu se odkládá. I když už je mnohé hotové, stále jsou i části, které je třeba doladit, a to vyžaduje více času, než se předpokládalo.

Epic fail

Jednou Woody Allen řekl "Chcete-li pobavit Pána Boha, seznamte ho se svými plány do budoucna". Já mám teď takový pocit, že jsem ho se svým datem oficiálního nahození updatu musel hodně pobavit. Bohužel vycházel jsem z toho, že budu mít čas a hlavně nervy na updatu aktivně pracovat, a nechtěl jsem to už dále protahovat. Všichni víme, že aktualizace na novější verzi GateCraftu vážně chybí.

Vyžaduje to ale i mnoho programování, a co se mě týče.. programování je nejen můj koníček, ale i mé živobytí. A v tom je právě ten problém. Posledních několik týdnů chodím z práce programováním vyčerpaný, a to poslední, na co mám chuť je pokračovat v tom ještě doma. Zkrátka a jednoduše jsem vyhořel, a potřebuji znovu nabrat energii, abych v tom mohl pokračovat.

Částečně je problém i v současném vývoji Bukkitu, respektive s podporou pluginů. Vyšlo totiž několik různých verzí, a samotné (pro nás klíčové) pluginy jsou teď poněkud "rozházené". Některé nepodporují verzi, kterou potřebujeme nahodit. Zdá se, že alespoň v tomto by se mohla situace zlepšit. Nedávno totiž konečně začaly vycházet beta buildy, které by mohly verze pluginů zase konečně sjednotit, a třeba se dočkáme i recommended buildu.

A jak to tedy bude dál?

..upřímně si teď netroufám odhadnout ani náhradní termín. Ale můžu slíbit alespoň to, že hned jak budeme mít opravdu stabilní verzi, a pochytané všechny mouchy, nahodím alespoň samotnou aktualizaci na 1.7.9, i kdyby se měl nový svět Chaosphere navrátit s drobnou prodlevou po updatu.

Tímto se chci všem fanouškům serveru GateCraft omluvit, a doufám, že pro danou situaci najdete pochopení a zachováte nám svou přízeň.

Jonathan Gecko