Epic Update: Return of the Chaosphere

Na GateCraftu začínají Vánoce už o den dříve, neb 23. prosince 2015 bude opět otevřena brána do nelítostného světa Chaosphere.

Start: 23.prosince 2015 v 20:00 (CET)

Čti více..

World: Arcane Ender Maze

Záhadný a zároveň velmi neobvyklý svět z nekonečného bludiště.. Temná říše nevyzpytatelných endermanů, plná vzácných kamenů. Propad do věčné nicoty tu připravil o životy mnoho válečníků. Přesto se tu jistá třída hrdinů cítí jako doma. Jsou jimi lovci pokladů, jež předností je mrštnost a parkour znamená výzvu.

Čti více..

World: Metropolis of running death

Nová brána otevřela cestu do země z budoucnosti. Vypadá jako jedno obří město, které postihla velká zkáza. Smrtelná infekce zde obrátila všechny živé v nemrtvé, a ulice jsou teď plné velmi rychlých a nebezpečných zombií, šířících nákazu.

Čti více..

Location: Marketplace

Střed města Prime City je sice vyplněn obchody řízené serverem, ale i hráči zde mají svůj prostor. V první řadě je to velká stánková tržnice za branou města. A ti majetnější si mohou pronajmout i kamenný obchod v obchodní čtvrti.

Čti více..

Quest: Zombocalypse

Prime City žádná katastrofa tenhle rok evidentně nemine. Pavouci, blazeři, dokonce i draci… Teď jsou na řadě zombíci. A aby to nebylo málo, vyskytuje se tam jednou za čas i něco víc, než pouhý zombík - Nemrtvý obr, schopný střílení ohnivých koulí a zabíjení pouhým šlápnutím. Nikdo neví co s ním, ale odměna je vysoká. Troufneš si?

Dungeon: Slime Farm

Panují zvěsti o tom, že se někde hluboko v Infernu skrývá tajná Slime Farma. Město Prime City má nyní své problémy a tak nezbývají hrdinové na průzkum těchto míst.. Vše je tedy jen na dobrovolných hrdinech. Jsi ty ten vyvolený dobrodruh, kterému se toto místo podaří najít? ..nebo se jedná o pouhý mýtus?

Čti více..

Location: Pigman village

V Infernu se za mosty Blazerů skrývá nenápadná vesnička obývaná pigmany. Jsou to poměrně mírumilovní obchodníci. Je zde možné nakoupit nether material o 33% levněji. A co víc, v netheru si velice považují ingredienci "spider eyes" - jeden kus zde vykupují za 2 crowns.

Čti více

Quest: Creeper Anomaly

V poušti nedaleko Prime City spadl z nebes záhadný předmět, způsobující nepříjemné anomálie. Rojí se zde hordy Creeperů, a v noci způsobují elektrické výboje. Creepeři napadli a zničili už i zeď v Prime City, a tak na jejich likvidaci vypsal Sir Jameson odměny.

Čti více..

Quest: Arachnophobia

V lesích města Prime City se ukrývalo nebezpečí, které nyní vylezlo napovrch. Stovky pavouků v noci terorizují obyvatele městského Hotelu, i obchodníky.
Podpoř místní domoboranu, které se to vymyká z rukou, a zatlač pavouky zpět.
Sir Jameson prý nabízí za 50 pavouků 2000 korun ;)
Čti více

Dungeon: Blaze bridges

Blazeři obsadili část pekla, kterou si přetvořili k obrazu svému.
Ve věži jim hrdinové částo zatápěli, tak si vytvořili podzemní komplex
z mostů, který jim poskytuje výborné utočiště proti nezvaným návštěvám.
Ukrývají zde však i nahromaděné poklady svých obětí, které sem lákají
stále nové dobrodruhy podívat se smrti do očí. Čti více..

Dungeon: Bone swamp

Hluboko v pekle se rozkládají ostatky obřích tvorů.. Ale jen málokdo ví,
že tyto ostatky vytváří hnojivo pro velmi vzácnou rostlinu Nether Wart.
Je to nedocenitelná surovina pro alchemisty, ale v hondbě za "červeným zlatem"
již mnozí zaplatili svým životem. Střeží jej zlí duchové obývající těla z kostí.
Čti více..

Uzavření roku 2011

Před koncem roku 2011 se stihlo ještě několik málo věcí, na které by zde bylo slušné upozornit :)

Uzavření roku 2011

Nový clay generátor

Z důvodu zachování panenské krajiny v Kingdomu bylo zamezeno v těžbě claye (stejně jako v těžbě jiných rud, mimo území vlastního města). Dosud bylo možné získat RedBricks pouze z obchodu za cenu, která v případě větších staveb nebyla zrovna přívětivá.

Tento problém však vyřešila zbrusu nová přehrada v Mining colony. Tato přehrada se pravidelně vypouští a naplňuje zpět vodou s pískem v intervalu jednoho dne (vždy při západu slunce). Mimo písku se zde objevují i nová ložiska claye, který se používá k výrobě RedBricks. Jsou zde 3 vrstvy písku.. V nejvyšší vrstvě bývá 10 až 20 clay skvrn. Na střední vrstvě se obvykle objevuje od 30 až 40 skvrn. A na nejnižší dokonce 50 až 60 skrvrn. Samozřejmě těžit nejvyšší vrstvu je nejjednodušší, zatím co pro nižší vrstvy se je už potřeba ponořit. Ačkoli nad přehradou vede MineCart dráhá, její zastávka je až o kousek dál, a tak je potřeba k přehradě dojít lesem pěšky.

Z obchodu byl tedy blok RedBricks stažen, a tak je dán prostor obchodníkům na tržnici k prodeji této nové komodity dle vlastní ceny.

Clay generátor je řešen přes vlastní originální GateCraft plugin, který na žádném jiném serveru nenajdete.

Uzavření roku 2011

 

Krmení oveček

Dosud byl v získávání vlny docela problém. Ideálním řešení bylo zajít na veřejnou zvířecí farmu, kde mají ovečky vlastní spawner, a tam je rovnou zabijet. Nově je však možné ovečky nakrmit buď zrním, obilím, nebo dokonce chlebem. Čím lepší jídlo, tím ovečkám doroste vlna rychleji.

Po ostříhání ovečky tedy stačí vzít do ruky jídlo, a levým klikem ji nakrmit. Je zde ale potřeba dát pozor na jednu věc: jakmile je ovečka jednou nakrmená, opětovný levý klik ovečce už klasicky nafackuje.

Ovečkám, které mají přírodní barvu vlny (hnědá a odstíny černé), dorustá vlna téže barvy. A těm s obarvenou vlnou doroste zpět pouze bílá.

 

Hoří, má panenko

Z aplhy přešel do beta verze jeden nešvar, nefunkční oheň. Dříve zde byl problém, že oheň nezpůsoboval žáné zranění, a vlastně ho ani nebylo možné zapálit jinak, než přes aktivní RedStone Dust pod NetherRack blokem.

Obojí však bylo opraveno, a nově je možné zapalovat vlastní oheň (nemůže se šířit). Pro povolení zapálení ohně ve vlastním městě slouží příkaz /town toggle fire.

 

Aktualizace dungeonu Bone swamp

Ačkoli je zde zatím jediný dungeon, a měly by zde vznikat hlavně nové.. Tento dungeon se stal nejen prvním, ale také velmi důležitým pro NetherWart, který je možné získat na jeho konci. Dříve se jednalo pouze o jediný konec, ale nově je dungeon mnohem rozvětvenější, a NetherWart je možné získat na více místech.

Ačkoli tato úprava zní relativně jednoduše, výroba takového dungeonu přece jen sežeře nějaký čas, a navíc se za jeho stěnami skrývá i důmyslná redstone technika, která umožňuje náhodné regenerování NetherWart v intervalu jednoho dne (ve hře). Za tuto úpravu patří velké dík agentovi Phoenix_52 ;)

 

Aktualizace webových stránek

Na webu byly hlavně doplněny nové sekce o PvP arénách, včetně popisu k jednotlivým Warzones. Byl také aktualizován seznam světů. Po technické stránce bylo doprogramováno javascriptové submenu pro rychlejší přístup do naší "wiki", a proběhla také aktualizace dynamické mapy (bohužel došlo k natočení severu napravo).

 

Pomáhat a chránit

Před pár dny došlo k povýšení hráče Sumeesh mezi Sheriffy, takže nám bude pomáhat udržovat pořádek :) ..má dokonce svůj první zářez na pažbě v podobě sestřeleného herního spambota. Prověrkou prošel i náš herní zabezpečující systém proti hackerům, kteří si k materiálům dopomáhají nečestným způsobem. Je sice smutné, že hned první 2 hráči ze zahraničí sem přišli s client-side hacky, no ale všem měříme stejným metrem, takže oba obdrželi bany za cheatování :)

 

No a na závěr..

..za server GateCraft přejeme všem minerům do roku 2012 jen to nejlepší, a mnoho volného času na MineCraft ;)