Epic Update: Return of the Chaosphere

Na GateCraftu začínají Vánoce už o den dříve, neb 23. prosince 2015 bude opět otevřena brána do nelítostného světa Chaosphere.

Start: 23.prosince 2015 v 20:00 (CET)

Čti více..

World: Arcane Ender Maze

Záhadný a zároveň velmi neobvyklý svět z nekonečného bludiště.. Temná říše nevyzpytatelných endermanů, plná vzácných kamenů. Propad do věčné nicoty tu připravil o životy mnoho válečníků. Přesto se tu jistá třída hrdinů cítí jako doma. Jsou jimi lovci pokladů, jež předností je mrštnost a parkour znamená výzvu.

Čti více..

World: Metropolis of running death

Nová brána otevřela cestu do země z budoucnosti. Vypadá jako jedno obří město, které postihla velká zkáza. Smrtelná infekce zde obrátila všechny živé v nemrtvé, a ulice jsou teď plné velmi rychlých a nebezpečných zombií, šířících nákazu.

Čti více..

Location: Marketplace

Střed města Prime City je sice vyplněn obchody řízené serverem, ale i hráči zde mají svůj prostor. V první řadě je to velká stánková tržnice za branou města. A ti majetnější si mohou pronajmout i kamenný obchod v obchodní čtvrti.

Čti více..

Quest: Zombocalypse

Prime City žádná katastrofa tenhle rok evidentně nemine. Pavouci, blazeři, dokonce i draci… Teď jsou na řadě zombíci. A aby to nebylo málo, vyskytuje se tam jednou za čas i něco víc, než pouhý zombík - Nemrtvý obr, schopný střílení ohnivých koulí a zabíjení pouhým šlápnutím. Nikdo neví co s ním, ale odměna je vysoká. Troufneš si?

Dungeon: Slime Farm

Panují zvěsti o tom, že se někde hluboko v Infernu skrývá tajná Slime Farma. Město Prime City má nyní své problémy a tak nezbývají hrdinové na průzkum těchto míst.. Vše je tedy jen na dobrovolných hrdinech. Jsi ty ten vyvolený dobrodruh, kterému se toto místo podaří najít? ..nebo se jedná o pouhý mýtus?

Čti více..

Location: Pigman village

V Infernu se za mosty Blazerů skrývá nenápadná vesnička obývaná pigmany. Jsou to poměrně mírumilovní obchodníci. Je zde možné nakoupit nether material o 33% levněji. A co víc, v netheru si velice považují ingredienci "spider eyes" - jeden kus zde vykupují za 2 crowns.

Čti více

Quest: Creeper Anomaly

V poušti nedaleko Prime City spadl z nebes záhadný předmět, způsobující nepříjemné anomálie. Rojí se zde hordy Creeperů, a v noci způsobují elektrické výboje. Creepeři napadli a zničili už i zeď v Prime City, a tak na jejich likvidaci vypsal Sir Jameson odměny.

Čti více..

Quest: Arachnophobia

V lesích města Prime City se ukrývalo nebezpečí, které nyní vylezlo napovrch. Stovky pavouků v noci terorizují obyvatele městského Hotelu, i obchodníky.
Podpoř místní domoboranu, které se to vymyká z rukou, a zatlač pavouky zpět.
Sir Jameson prý nabízí za 50 pavouků 2000 korun ;)
Čti více

Dungeon: Blaze bridges

Blazeři obsadili část pekla, kterou si přetvořili k obrazu svému.
Ve věži jim hrdinové částo zatápěli, tak si vytvořili podzemní komplex
z mostů, který jim poskytuje výborné utočiště proti nezvaným návštěvám.
Ukrývají zde však i nahromaděné poklady svých obětí, které sem lákají
stále nové dobrodruhy podívat se smrti do očí. Čti více..

Dungeon: Bone swamp

Hluboko v pekle se rozkládají ostatky obřích tvorů.. Ale jen málokdo ví,
že tyto ostatky vytváří hnojivo pro velmi vzácnou rostlinu Nether Wart.
Je to nedocenitelná surovina pro alchemisty, ale v hondbě za "červeným zlatem"
již mnozí zaplatili svým životem. Střeží jej zlí duchové obývající těla z kostí.
Čti více..

Verzi 1.5 přeskočíme

Zhruba před týdnem jsem vypustil "poplašnou zprávu", že verzi 1.5 pro tentokrát GateCraft přeskočí. Je to vůbec poprvé, co taková situace nastane, ale má to své důvody..

Verzi 1.5 přeskočíme

Asi už není třeba vysvětlovat, že oproti většině MC serverů, se GateCraft snaží jít vlastní cestou. Používá i mnoho vlastních pluginů, jejichž počet, i možnosti se stále rozrůstají, a údržba takového serveru se stává stále náročnější. To celé se komplikuje o to víc tím, že je zde použito i mnoho obecně uznávaných pluginů, které jsou mezi sebou často velmi úzce provázané, a i ty bývají v rámci možností nastavené tak, aby poskytly netradiční přístup a možnosti.

Když tedy vyjde nový majoritní update minecraftu, často to znamená četné změny a úpravy mnoha pluginů, které je třeba aktualizovat. V horším případě je potřeba najít vhodné alternativy, nebo vytvořit dokonce vlastní. Navíc se už nejednou stalo, že zdánlivě bezpečný update sebou přinesl mnoho skrytých bugů, které vyšly napovrch až v době, kdy už nebylo cesty zpět. Díky tomu nastaly i krušné chvíle, kdy byl server opravdu nestabilní, a uvedení všeho do pořádku si vyžádalo desítky hodin.

Teď budu mluvit opravdu sám za sebe, ale z mého úhlu pohledu, verze 1.5 nepřináší pro GateCraft nic převratného. Tedy alespoň zdaleka né tak převratného, jako je nový systém skillů a kouzel, na kterém aktuálně pracuji, a průběžně přidávám do hry. Díky přeskočení zmíněné verze (1.5) mám o to víc času věnovat se novému RPG rozšíření serveru. A právě pluginy, jako je tento, dělají GateCraft jedinečným.

 

Co nás tedy čeká?

Současný vývoj je zaměřen na prohloubení RPG prvků ve hře, což v první řadě znamená hlavně skilly, a postupně začnou přibývat i kouzla.

Po kouzlech přijde na řadu slibovaná změna světa Chaosphere, který se také více přiblíží RPG hráčům. Přinese mnohé PvE lokace zaměřené na questy, a XP, či item hunty. Největším lákadlem se stanou právě jinak nedostupné itemy, jako jsou sety (skládaný armor známý např. z Diabla), ale i unikátní místa pro těžbu surovin, jako netherrack nebo nový quartz. To ovšem neznamená, že tento svět přestane být beztrestnou zónou. Právě naopak, ostřílení PvP hráči si zde také přijdou na své, protože budou mít větší příležitosti k lovu svých obětí.

Zároveň lze očekávat rozvoj virtuálního inventáře GateInterface, který poskytuje interaktivní rozhraní, bez nutnosti instalace doplňků do hry. Díky jemu je možné předávat hráčům důležité informace (magie, skilly), nebo provádět různé akce (teleportace, nastavení home). Ačkoli už to nemá tak vysokou prioritu, časem se zde objeví informace i o aktuálních questech, vašich obchodech, vlastněných zónách, a tak podobně.

 

Verze 1.6 

Není třeba panikařit. Na rozdíl od verze 1.5, jsem toho názoru, že verze 1.6 přinese pro GateCraft naopak celkem zásadní novinky - hlavně koníky, žeyo :) A proto se budu snažit tento update co nejvíc urychlit. Nečekejte, že nahodím hned první developement build bukkitu - nejsem sebevrah. Ale mohu slíbit, že budu aktivně sledovat jeho vývoj, stejně tak jako vývoj nezbytných pluginů.

Nezbývá tedy, než se modlit za stabilní Beta buildy, stejně tak jako za aktualizované pluginy, ať máme 1.6 co nejdříve.. No a do té doby si pokud možno ponechat starší verzi klienta.

 

Jonathan Gecko