Epic Update: Return of the Chaosphere

Na GateCraftu začínají Vánoce už o den dříve, neb 23. prosince 2015 bude opět otevřena brána do nelítostného světa Chaosphere.

Start: 23.prosince 2015 v 20:00 (CET)

Čti více..

World: Arcane Ender Maze

Záhadný a zároveň velmi neobvyklý svět z nekonečného bludiště.. Temná říše nevyzpytatelných endermanů, plná vzácných kamenů. Propad do věčné nicoty tu připravil o životy mnoho válečníků. Přesto se tu jistá třída hrdinů cítí jako doma. Jsou jimi lovci pokladů, jež předností je mrštnost a parkour znamená výzvu.

Čti více..

World: Metropolis of running death

Nová brána otevřela cestu do země z budoucnosti. Vypadá jako jedno obří město, které postihla velká zkáza. Smrtelná infekce zde obrátila všechny živé v nemrtvé, a ulice jsou teď plné velmi rychlých a nebezpečných zombií, šířících nákazu.

Čti více..

Location: Marketplace

Střed města Prime City je sice vyplněn obchody řízené serverem, ale i hráči zde mají svůj prostor. V první řadě je to velká stánková tržnice za branou města. A ti majetnější si mohou pronajmout i kamenný obchod v obchodní čtvrti.

Čti více..

Quest: Zombocalypse

Prime City žádná katastrofa tenhle rok evidentně nemine. Pavouci, blazeři, dokonce i draci… Teď jsou na řadě zombíci. A aby to nebylo málo, vyskytuje se tam jednou za čas i něco víc, než pouhý zombík - Nemrtvý obr, schopný střílení ohnivých koulí a zabíjení pouhým šlápnutím. Nikdo neví co s ním, ale odměna je vysoká. Troufneš si?

Dungeon: Slime Farm

Panují zvěsti o tom, že se někde hluboko v Infernu skrývá tajná Slime Farma. Město Prime City má nyní své problémy a tak nezbývají hrdinové na průzkum těchto míst.. Vše je tedy jen na dobrovolných hrdinech. Jsi ty ten vyvolený dobrodruh, kterému se toto místo podaří najít? ..nebo se jedná o pouhý mýtus?

Čti více..

Location: Pigman village

V Infernu se za mosty Blazerů skrývá nenápadná vesnička obývaná pigmany. Jsou to poměrně mírumilovní obchodníci. Je zde možné nakoupit nether material o 33% levněji. A co víc, v netheru si velice považují ingredienci "spider eyes" - jeden kus zde vykupují za 2 crowns.

Čti více

Quest: Creeper Anomaly

V poušti nedaleko Prime City spadl z nebes záhadný předmět, způsobující nepříjemné anomálie. Rojí se zde hordy Creeperů, a v noci způsobují elektrické výboje. Creepeři napadli a zničili už i zeď v Prime City, a tak na jejich likvidaci vypsal Sir Jameson odměny.

Čti více..

Quest: Arachnophobia

V lesích města Prime City se ukrývalo nebezpečí, které nyní vylezlo napovrch. Stovky pavouků v noci terorizují obyvatele městského Hotelu, i obchodníky.
Podpoř místní domoboranu, které se to vymyká z rukou, a zatlač pavouky zpět.
Sir Jameson prý nabízí za 50 pavouků 2000 korun ;)
Čti více

Dungeon: Blaze bridges

Blazeři obsadili část pekla, kterou si přetvořili k obrazu svému.
Ve věži jim hrdinové částo zatápěli, tak si vytvořili podzemní komplex
z mostů, který jim poskytuje výborné utočiště proti nezvaným návštěvám.
Ukrývají zde však i nahromaděné poklady svých obětí, které sem lákají
stále nové dobrodruhy podívat se smrti do očí. Čti více..

Dungeon: Bone swamp

Hluboko v pekle se rozkládají ostatky obřích tvorů.. Ale jen málokdo ví,
že tyto ostatky vytváří hnojivo pro velmi vzácnou rostlinu Nether Wart.
Je to nedocenitelná surovina pro alchemisty, ale v hondbě za "červeným zlatem"
již mnozí zaplatili svým životem. Střeží jej zlí duchové obývající těla z kostí.
Čti více..

The first GateCON: Epilogue

Máme za sebou první GateCON, který možná ještě teď někteří rozdejchávají, ale tahle akce - ta rozhodně stála za to!

The first GateCON: Epilogue

Když jsem na tuto akci vyjížděl v očekávání že si užiji nějakou tu srandu s přáteli, stále ve mě dřímalo i semínko pochybností. Vlastně jsem neměl přesnou představu, kolik lidí dorazí, jak to bude probíhat, nebo jestli si vůbec sednem do noty. Ale veškeré obavy se rozplynuly už po pár minutách, a já v tomto článku nemohu jinak, než pokračovat samými superlativy.

Hned na začátku jsem byl mile překvapen maskami g3ckona, tedy mého skinu ve hře. Fakt nevím, jak mě hned v první moment mohlo napadnout, že se jedná o masku creepera. Možná že už je tak provařenej, nebo jednoduše na svůj skin z pohledu třetí osoby nekoukám tak často, ale vážně mi došlo až po pár minutách. Každopádně v momentě, kdy jsem si uvědomil, že koukám "sobě do tváře", opravdu mě to zahřálo u srdce. O to větším překvapením bylo to, že pro mě organizátoři vyrobili tu samou masku ve 3D, kterou jsem si mohl nasadit na hlavu, a ještě jí svítily oči. Tyto masky se tak nějak nesly v duchu celého večera, protože si je minimálně párkrát vyzkoušel každej :)

The first GateCON: Epilogue

Na mě to udělalo takový dojem, že jsem se rozhodl všem zúčastněným předat Head Block mé hlavy i ve hře, jako vzpomínkový suvenýr.

The first GateCON: Epilogue 

Atmosféra byla už od samotného začátku příjemně uvolněná, a míra zábavy stoupala s každým pivsonem a lidmi, kteří postupně přijížděli. Alespoň sám za sebe mohu říct, že jsem si tam užíval každou minutu. Bylo moc fajn poznávat lidi, které znám z digitálního světa, a vidět je i jinak, než jako poskinovaný avatar, případně i hlas na mumble. Vím, že GateCraft má ve svém jádru vybudovanou hodně solidní komunitu, ale teprve osobní setkání mě upevnilo v tom, že jsou to i v reálu o super osobnosti :)

Velké dík patří těm, co měli na svědomí organizaci, i za připravený stůl s pochutinami všeho druhu. Sám jsem ze začátku sem tam ozobával salámy se sýrem, případně i s hroznovým vínem. Ke konci akce jsem byl naopak velmi vděčný za tu slušnou nadílku řízků. Na nedostatek živin jsem si tedy rozhodně nemohl stěžovat.

The first GateCON: Epilogue

Zhruba hodinku po oficiálním začátku, když už došla většina očekávaných, jsem byl vyzvám k odpálení prskavky (na trochu atypickém dortu :) a proslovu. Ten se změnil spíše v menší přednášku o tom, co GateCraftu předcházelo, o jeho vývoji, a hlavně o tom, co nás ještě čeká, a snad ani nemine. Po krátkém prostoru na vydechnutí následovalo i menší nahlédnutí za oponu do utajovaného světa, kde se formují sny ve skutečnost. A také na připravovaný projekt GateLABS.

Po zbytek večera už následovala jen volná zábava, kdy se všichni postupně bavili se všema - alespoň já se o to tak nějak snažil. No a dokonce došlo i na živou hudbu, jednak v podání Stantozziho na elektrickou kytaru, nebo i koleknivní výstup v kruhu, v jehož středu byl SkyMax a jeho "Noční závisláckej minecraft song". By the way: big up za ten freestyle! :D

Ještě jednou mockrát děkuji všem zúčastněným. Z výletu jsem odjel plný pozitivních dojmů, a celý GateCON byl pro mě velkou motivací v budování GateCraftu pokračovat. Rozhodně se také můžete těšit na GateCON #2, teď vám ještě neřeknu přesný termín (hrubým odhadem někdy ke konci hlavních prázdnin), ale rozhodně chci uspořádat druhé kolo, tentokrát nejspíš u nás, na hlavní vlakové trase mezi Prahou a Ostravou :)

Jonathan Gecko

Prezentačka 

Bukvajz DjPatyzon
Deii Dodocop
Emeldir G3ckon
Marnotka MatejicekSt
OsaSoft Petroff
Razer007 Salukim
SkyMax Stantozi
Sumeesh VoDan
Xander Herobrine?

 

Galerie

  • bude pravděpodobně ještě postupně doplňována. 

The first GateCON: Epilogue The first GateCON: Epilogue The first GateCON: Epilogue The first GateCON: Epilogue The first GateCON: Epilogue The first GateCON: Epilogue