Epic Update: Return of the Chaosphere

Na GateCraftu začínají Vánoce už o den dříve, neb 23. prosince 2015 bude opět otevřena brána do nelítostného světa Chaosphere.

Start: 23.prosince 2015 v 20:00 (CET)

Čti více..

World: Arcane Ender Maze

Záhadný a zároveň velmi neobvyklý svět z nekonečného bludiště.. Temná říše nevyzpytatelných endermanů, plná vzácných kamenů. Propad do věčné nicoty tu připravil o životy mnoho válečníků. Přesto se tu jistá třída hrdinů cítí jako doma. Jsou jimi lovci pokladů, jež předností je mrštnost a parkour znamená výzvu.

Čti více..

World: Metropolis of running death

Nová brána otevřela cestu do země z budoucnosti. Vypadá jako jedno obří město, které postihla velká zkáza. Smrtelná infekce zde obrátila všechny živé v nemrtvé, a ulice jsou teď plné velmi rychlých a nebezpečných zombií, šířících nákazu.

Čti více..

Location: Marketplace

Střed města Prime City je sice vyplněn obchody řízené serverem, ale i hráči zde mají svůj prostor. V první řadě je to velká stánková tržnice za branou města. A ti majetnější si mohou pronajmout i kamenný obchod v obchodní čtvrti.

Čti více..

Quest: Zombocalypse

Prime City žádná katastrofa tenhle rok evidentně nemine. Pavouci, blazeři, dokonce i draci… Teď jsou na řadě zombíci. A aby to nebylo málo, vyskytuje se tam jednou za čas i něco víc, než pouhý zombík - Nemrtvý obr, schopný střílení ohnivých koulí a zabíjení pouhým šlápnutím. Nikdo neví co s ním, ale odměna je vysoká. Troufneš si?

Dungeon: Slime Farm

Panují zvěsti o tom, že se někde hluboko v Infernu skrývá tajná Slime Farma. Město Prime City má nyní své problémy a tak nezbývají hrdinové na průzkum těchto míst.. Vše je tedy jen na dobrovolných hrdinech. Jsi ty ten vyvolený dobrodruh, kterému se toto místo podaří najít? ..nebo se jedná o pouhý mýtus?

Čti více..

Location: Pigman village

V Infernu se za mosty Blazerů skrývá nenápadná vesnička obývaná pigmany. Jsou to poměrně mírumilovní obchodníci. Je zde možné nakoupit nether material o 33% levněji. A co víc, v netheru si velice považují ingredienci "spider eyes" - jeden kus zde vykupují za 2 crowns.

Čti více

Quest: Creeper Anomaly

V poušti nedaleko Prime City spadl z nebes záhadný předmět, způsobující nepříjemné anomálie. Rojí se zde hordy Creeperů, a v noci způsobují elektrické výboje. Creepeři napadli a zničili už i zeď v Prime City, a tak na jejich likvidaci vypsal Sir Jameson odměny.

Čti více..

Quest: Arachnophobia

V lesích města Prime City se ukrývalo nebezpečí, které nyní vylezlo napovrch. Stovky pavouků v noci terorizují obyvatele městského Hotelu, i obchodníky.
Podpoř místní domoboranu, které se to vymyká z rukou, a zatlač pavouky zpět.
Sir Jameson prý nabízí za 50 pavouků 2000 korun ;)
Čti více

Dungeon: Blaze bridges

Blazeři obsadili část pekla, kterou si přetvořili k obrazu svému.
Ve věži jim hrdinové částo zatápěli, tak si vytvořili podzemní komplex
z mostů, který jim poskytuje výborné utočiště proti nezvaným návštěvám.
Ukrývají zde však i nahromaděné poklady svých obětí, které sem lákají
stále nové dobrodruhy podívat se smrti do očí. Čti více..

Dungeon: Bone swamp

Hluboko v pekle se rozkládají ostatky obřích tvorů.. Ale jen málokdo ví,
že tyto ostatky vytváří hnojivo pro velmi vzácnou rostlinu Nether Wart.
Je to nedocenitelná surovina pro alchemisty, ale v hondbě za "červeným zlatem"
již mnozí zaplatili svým životem. Střeží jej zlí duchové obývající těla z kostí.
Čti více..

Hledá se Content Manager

Stránky tohoto serveru jsou plné informací, které je třeba stále upravovat a rozšiřovat. Chybí tu však osoby, které by se o obsah aktivně staraly, a tak nadešel čas vyhlásit menší výběrové řízení.

Hledá se Content Manager

Hledají se schopní lidé do 3 pozic správy obsahu:

 

Leader of Content Management

 • Hlavní osoba zodpovědná za obsah.Ze své pozice vystupuje jako hlavní koordinátor svého CMS teamu. Může přidělovat vytváření (případně překlady) článků konkrétním osobám, a výslednou práci kontrolovat, aby nezůstávaly stránky dlouhodobě polovičaté, nebo neaktuální.
 • Zadání bude přidělováno hlavním adminem serveru (případně oprávněnou osobou). Zadání budou často jen heslovitá, což někdy poskytne i prostor podílet se na vytváření detailů tzv. „background story".
 • Předpokládá se schopnost tvůrčího psaní, a vedení teamu.
 • Při výběru budou upřednostněny osoby se znalostí angličtiny a zkušenostmi z dřívějška.

 

Content Manager, Editor

 • Náplní práce je psaní, či úpravy článků na webu, a to na základě přijetí úkolu buďto od Leadera CMS teamu, nebo hlavního admina.
 • Není to závazná práce, a v případě období nedostatku volného času pro provedení úkolu, je zde možnost zadání odmítnout. To se může hodit například během studia, ale pokud se bude jednat o dlouhodobější neaktivitu, je třeba počítat s vyřazením z teamu.
 • Předpokládá se schopnost tvůrčího psaní.
 • Znalost angličtiny výhodou.

 

Content Manager, Translator

 • Náplní práce jsou překlady hotových článků z českého jazyka do anglického pro GateCraft.eu.
 • Tak jako u editora, i zde to není závazná práce, a v případě období nedostatku volného času pro provedení úkolu, je zde možnost zadání odmítnout.

 

Dodatek

 • Individuálně budou přidělována i privilegia pro spravování obsahu na sociálních sítí.
 • Žadatelé by měli mít na GateCraftu odehráno alespoň 100 hodin.
 • Je vyžadovaná aktivní (nikoli nepřetržitá) účast na IRC serveru. Výhodou je schopnost přihlásit se na mumble v případě potřeby.

 

 

Máš zájem o některý z nabízených postů?

..pak musíš dokázat, že jsi toho hoden, a splnit následující úkol, dle pozice, na jakou se hlásíš. Všechny úkoly se týkají psaní. Nejedná se pouze o plain-text, ale o stylizované články napsané ideálně ve Wordu, popřípadě postačí i jednodušší textová aplikace, která umožňuje odsazení s odrážkami, barevný text a standardní formát souboru na výstupu.

 

Leader a Editor

Základní úkol mají oba posty stejné. Jedná se o napsání 2 nových článků.
Článek se vždy skládá z částí:

 • Perex – tučný text v záhlaví článku nad obrázkem, zobrazuje se i v seznamu článků na hlavní stránce.
 • Obrázek – odděluje perex a obsah. V úkolu jej stačí nahradit odstavcem se slovem „(obrázek)"
 • Obsah – tvoří hlavní text článků

 

Vypracuj tedy následující 2 články:

 • Quest: Zombocalypse
  Podívej se na ostatní questy na wiki, a napiš stejně stylizovaný článek. Na úvodní stránce má Zombocalypse již jednoduchý popis v záhlaví na 4. listu, který by ti měl pomoci nakopnout, lze jej použít jako Perex.
 • PvP aréna: PigFishing
  Opět se podívej na články popisující ostatní arény (na Wiki) a napiš podobný popis pro arénu PigFishing. S návodem ti může pomoci i youtube, stačí si vyhledat „pig fishing hypixel"

 

Translator

Pokud se chceš zapojit do CMS teamu jako překladač, tvůj úkol se stává z jednoho článku:

 • Lov pokladů (geocaching)
  Udělej kompletní překlad článku o lovu pokladů, který najdeš na wiki, sekce dobrodružství - Speciál. Dodržuj přesnou stylizaci, jako je v českém článku, včetně barevného značení textu. Obrázky ignoruj.

 

Souhrn a Kontakt

Jestli máš článek/články připravené, je čas je odeslat na e-mail: geckon@gecktop.cz.
Jako předmět (subject) napiš: GateCraft CMS
Uveď, o jakou pozici máš zájem.
Články odesílej jako přílohu.
Pokud máš nějaké zkušenosti z dřívěj&ˇka, uveď jaké, ideálně i s příklady (formou odkazu na článek, nebo jako příloha).
Přihlášku je možné odevzdat do 10.března 2013.