Epic Update: Return of the Chaosphere

Na GateCraftu začínají Vánoce už o den dříve, neb 23. prosince 2015 bude opět otevřena brána do nelítostného světa Chaosphere.

Start: 23.prosince 2015 v 20:00 (CET)

Čti více..

World: Arcane Ender Maze

Záhadný a zároveň velmi neobvyklý svět z nekonečného bludiště.. Temná říše nevyzpytatelných endermanů, plná vzácných kamenů. Propad do věčné nicoty tu připravil o životy mnoho válečníků. Přesto se tu jistá třída hrdinů cítí jako doma. Jsou jimi lovci pokladů, jež předností je mrštnost a parkour znamená výzvu.

Čti více..

World: Metropolis of running death

Nová brána otevřela cestu do země z budoucnosti. Vypadá jako jedno obří město, které postihla velká zkáza. Smrtelná infekce zde obrátila všechny živé v nemrtvé, a ulice jsou teď plné velmi rychlých a nebezpečných zombií, šířících nákazu.

Čti více..

Location: Marketplace

Střed města Prime City je sice vyplněn obchody řízené serverem, ale i hráči zde mají svůj prostor. V první řadě je to velká stánková tržnice za branou města. A ti majetnější si mohou pronajmout i kamenný obchod v obchodní čtvrti.

Čti více..

Quest: Zombocalypse

Prime City žádná katastrofa tenhle rok evidentně nemine. Pavouci, blazeři, dokonce i draci… Teď jsou na řadě zombíci. A aby to nebylo málo, vyskytuje se tam jednou za čas i něco víc, než pouhý zombík - Nemrtvý obr, schopný střílení ohnivých koulí a zabíjení pouhým šlápnutím. Nikdo neví co s ním, ale odměna je vysoká. Troufneš si?

Dungeon: Slime Farm

Panují zvěsti o tom, že se někde hluboko v Infernu skrývá tajná Slime Farma. Město Prime City má nyní své problémy a tak nezbývají hrdinové na průzkum těchto míst.. Vše je tedy jen na dobrovolných hrdinech. Jsi ty ten vyvolený dobrodruh, kterému se toto místo podaří najít? ..nebo se jedná o pouhý mýtus?

Čti více..

Location: Pigman village

V Infernu se za mosty Blazerů skrývá nenápadná vesnička obývaná pigmany. Jsou to poměrně mírumilovní obchodníci. Je zde možné nakoupit nether material o 33% levněji. A co víc, v netheru si velice považují ingredienci "spider eyes" - jeden kus zde vykupují za 2 crowns.

Čti více

Quest: Creeper Anomaly

V poušti nedaleko Prime City spadl z nebes záhadný předmět, způsobující nepříjemné anomálie. Rojí se zde hordy Creeperů, a v noci způsobují elektrické výboje. Creepeři napadli a zničili už i zeď v Prime City, a tak na jejich likvidaci vypsal Sir Jameson odměny.

Čti více..

Quest: Arachnophobia

V lesích města Prime City se ukrývalo nebezpečí, které nyní vylezlo napovrch. Stovky pavouků v noci terorizují obyvatele městského Hotelu, i obchodníky.
Podpoř místní domoboranu, které se to vymyká z rukou, a zatlač pavouky zpět.
Sir Jameson prý nabízí za 50 pavouků 2000 korun ;)
Čti více

Dungeon: Blaze bridges

Blazeři obsadili část pekla, kterou si přetvořili k obrazu svému.
Ve věži jim hrdinové částo zatápěli, tak si vytvořili podzemní komplex
z mostů, který jim poskytuje výborné utočiště proti nezvaným návštěvám.
Ukrývají zde však i nahromaděné poklady svých obětí, které sem lákají
stále nové dobrodruhy podívat se smrti do očí. Čti více..

Dungeon: Bone swamp

Hluboko v pekle se rozkládají ostatky obřích tvorů.. Ale jen málokdo ví,
že tyto ostatky vytváří hnojivo pro velmi vzácnou rostlinu Nether Wart.
Je to nedocenitelná surovina pro alchemisty, ale v hondbě za "červeným zlatem"
již mnozí zaplatili svým životem. Střeží jej zlí duchové obývající těla z kostí.
Čti více..

První PvP warzone

Jedním z hlavních lákadel tohoto serveru se májí stát PvP arény, tzv. Warzones. Ale asi nikdo nečekal, že hned 2 dny po odstatrování bety bude tento systém organizovaných PvP aren plně funkční, a připraven pro residenty :)

První PvP warzone

Pro PvP byl zřízen nový svět známý jako Skylands, neboli svět plovoucích ostrovů. Vstoupit do něj mohou residenti přes bránu na náměstí v Prime City, na které se běžně teleportuje příkazem /spawn. Ve Skylands je zatím pouze jediná aréna, ale velice rychle přibudou další umístěné ruzně po světě. U brány přibude i rozcestník s teleporty k jednotlivým arénám. Momentálně je aréna přístupná pouze pomocí příkazu, ale dobré na tom je, že nepotřebuješ adminy k tomu, aby si se s ostatními minery domluvil, rozdělili se na teamy a šli si to na férovku rozdat do warzone.

První PvP warzone

Po vstupu do Skylands stačí zadat příkaz /warzone TinyFortress, který tě teleportuje do tzv. lobby nad bojištěm. Do teamu se rozdělíte projitím branou patřičné barvy. Arena je určená pro 3 vs 3 hráče. Pro chat v teamu použij příkaz ve tvaru /team [message].

Když už jsou týmy rozdělené, může hra začít. Každý začíná na spawnu svého týmu, kam se také po smrti vrací. Své spoluhráče od protivníku rozeznáš díky barevným kostkám místo přilby. V této aréně jsou k výběru 2 classy. Defaultní je knight s mečem a železným beněním, a druhý je archer s lukem, 64 šípy a koženou zbrojí. Výběr, za kterého z nich chceš hrát, se provádí podřepem na spawnu. Jakmile však jednou spawn opustíš, při návratu už další výběr není možný, jedině opět po smrti a novém spawnu.

Pokud tě s tvými spoluhráči bitva omrzí, stačí napsat příkaz /war leave, který tě portne zpět do lobby, a příkazem /home, se dostaneš ze světa pryč úplně.

První PvP warzone

A co bude ještě nového..?

Samozřejmě touto první arénou TinyFortress to všechno teprvé začíná. Časem jich zde bude mnohem víc, navíc pro různý počet hráčů, různý počet teamů, a dokonce i s rozmanitějšími classy, za které bude možné hrát. A nepůjde pouze o Team DeathMatch, ale budou zde arény i na Capture the Flag. Některé scenérie dokonce poskytují obsaditelné monumenty, které potom doplňují týmovým hráčům zdraví.

Bojiště se mohou od sebe lišit i tím, zda je jejich scenérie nerozbitná, nebo naopak bude možné zdemolovat prakticky vše. A jelikož je Minecraft ve své podstatě o stavbě i demolování, dá se počítat i s classy, ktere nebudou mít jen meč, nebo luk.. V některých arénách bude k dispozici i builder vybaven stavebními bloky a krumpáčem, a bude tak nezbytnou součástí týmu pro stavění opevnění, nebo naopak demolitioner s TNT bloky, o kterém si už asi představu zvládneš udělat sám :)

Každé bojiště má vymezený prostor, takže se nemusíš bát toho, že bych musel své protivníky nahánět po celé mapě. Prostor je chráněný pomocí skleněné zdi, která se objeví vždy, kdykoli se k ní někdo přiblíží. Navíc, i třebaže dojde ke kompletnímu zdemolování celé arény, na konci proběhne automatické obnovení do původního stavu, takže se nikdo nemusí ostýchat udělat zde pořádnou paseku ;)

Teprve teď má Gate/MineCraft pořádný koule, co říkáš.. ;)

První PvP warzone První PvP warzone První PvP warzone První PvP warzone