Epic Update: Return of the Chaosphere

Na GateCraftu začínají Vánoce už o den dříve, neb 23. prosince 2015 bude opět otevřena brána do nelítostného světa Chaosphere.

Start: 23.prosince 2015 v 20:00 (CET)

Čti více..

World: Arcane Ender Maze

Záhadný a zároveň velmi neobvyklý svět z nekonečného bludiště.. Temná říše nevyzpytatelných endermanů, plná vzácných kamenů. Propad do věčné nicoty tu připravil o životy mnoho válečníků. Přesto se tu jistá třída hrdinů cítí jako doma. Jsou jimi lovci pokladů, jež předností je mrštnost a parkour znamená výzvu.

Čti více..

World: Metropolis of running death

Nová brána otevřela cestu do země z budoucnosti. Vypadá jako jedno obří město, které postihla velká zkáza. Smrtelná infekce zde obrátila všechny živé v nemrtvé, a ulice jsou teď plné velmi rychlých a nebezpečných zombií, šířících nákazu.

Čti více..

Location: Marketplace

Střed města Prime City je sice vyplněn obchody řízené serverem, ale i hráči zde mají svůj prostor. V první řadě je to velká stánková tržnice za branou města. A ti majetnější si mohou pronajmout i kamenný obchod v obchodní čtvrti.

Čti více..

Quest: Zombocalypse

Prime City žádná katastrofa tenhle rok evidentně nemine. Pavouci, blazeři, dokonce i draci… Teď jsou na řadě zombíci. A aby to nebylo málo, vyskytuje se tam jednou za čas i něco víc, než pouhý zombík - Nemrtvý obr, schopný střílení ohnivých koulí a zabíjení pouhým šlápnutím. Nikdo neví co s ním, ale odměna je vysoká. Troufneš si?

Dungeon: Slime Farm

Panují zvěsti o tom, že se někde hluboko v Infernu skrývá tajná Slime Farma. Město Prime City má nyní své problémy a tak nezbývají hrdinové na průzkum těchto míst.. Vše je tedy jen na dobrovolných hrdinech. Jsi ty ten vyvolený dobrodruh, kterému se toto místo podaří najít? ..nebo se jedná o pouhý mýtus?

Čti více..

Location: Pigman village

V Infernu se za mosty Blazerů skrývá nenápadná vesnička obývaná pigmany. Jsou to poměrně mírumilovní obchodníci. Je zde možné nakoupit nether material o 33% levněji. A co víc, v netheru si velice považují ingredienci "spider eyes" - jeden kus zde vykupují za 2 crowns.

Čti více

Quest: Creeper Anomaly

V poušti nedaleko Prime City spadl z nebes záhadný předmět, způsobující nepříjemné anomálie. Rojí se zde hordy Creeperů, a v noci způsobují elektrické výboje. Creepeři napadli a zničili už i zeď v Prime City, a tak na jejich likvidaci vypsal Sir Jameson odměny.

Čti více..

Quest: Arachnophobia

V lesích města Prime City se ukrývalo nebezpečí, které nyní vylezlo napovrch. Stovky pavouků v noci terorizují obyvatele městského Hotelu, i obchodníky.
Podpoř místní domoboranu, které se to vymyká z rukou, a zatlač pavouky zpět.
Sir Jameson prý nabízí za 50 pavouků 2000 korun ;)
Čti více

Dungeon: Blaze bridges

Blazeři obsadili část pekla, kterou si přetvořili k obrazu svému.
Ve věži jim hrdinové částo zatápěli, tak si vytvořili podzemní komplex
z mostů, který jim poskytuje výborné utočiště proti nezvaným návštěvám.
Ukrývají zde však i nahromaděné poklady svých obětí, které sem lákají
stále nové dobrodruhy podívat se smrti do očí. Čti více..

Dungeon: Bone swamp

Hluboko v pekle se rozkládají ostatky obřích tvorů.. Ale jen málokdo ví,
že tyto ostatky vytváří hnojivo pro velmi vzácnou rostlinu Nether Wart.
Je to nedocenitelná surovina pro alchemisty, ale v hondbě za "červeným zlatem"
již mnozí zaplatili svým životem. Střeží jej zlí duchové obývající těla z kostí.
Čti více..

Open Beta je zde!

Jeden krok zpátky, dva kupředu.. Tak by se dal nazvat progress práce na serveru za posledních pár dní. Do cesty za betou se postavilo na odpor několik bugů, plus jeden nenahraditelný plugin. Nakonec se ale odhodlání dovést server k cíli ukázalo jako neoblomitelná síla, je přišel čas o nás říct světu ;)

Open Beta je zde!

Základy serveru GateCraft jsou položeny, a nejen že se podařilo dodržet všechny plány, ale nad jejich rámec přibyl ještě jeden velký bonus, se kterým se vlastně původně vůbec nepočítalo. O jeden krok zpátky nás srazila zrada pluginu CommandHelper, na který se hodně sázelo. Ale dva kroky vpřed nás posunula jeho náhrada. Asi jediným rozumným řešením se totiž stalo vytvoření vlastního pluginu, a výsledek je dokonce nesrovnatelně lepší, protože tím padají veškeré bariéry omezených možností.

Vlastní plugin GateCraft

V tuto chvíli plugin zajišťuje povyšování na Rouga, a při projití bránou z Rogue lands do Kingdomu i automatické povýšení na Residenta a nastavení nového spawnu - samozřejmě bez jakékoli možnosti návratu zpět do Rogue lands. Navíc řeší i problém s posíláním peněz mezi hráči. S původním commandem totiž nebylo možné zamezit v posílání peněz z Kingdomu do Rogue lands, a tak byla tato možnost zakázaná globálně. Náš plugin nyní umožňuje posílat peníze mezi hráčí přes vlastní command /pay [player] [amout], který zároveň znemožňuje provádět transakce na větší vzdálenosti mezi hráči. Pokud si chtějí hráči přeposílat peníze, přesun se provede pouze v případě, stojí-li oba hráči maximálně 8 bloků od sebe.

To je ovšem teprve začátek. Během Bety bude vznikat mnoho dalších rozšírení z vlastní zahrádky v podobě nových commandů, více možností s kompasem, nebo možnost nakupovat kouzla ;)

Open Beta je zde!

Poslední opravy a úpravy

Na serveru proběhlo i doladění pluginu Towny a EpicZones. Nyní je již opravdu nemožné za hranicemi města těžit jakékoli rudy. Naopak v Mining colony se posunula hranice maximální možné výšky od země pro těžbu z 35 na 44. Nově je zpřístupněn i market place, kde si každý hráč může zabrat jeden stánek pro vlastní shop v Prime City (hlavní město v Kingdomu).

Proběhlo i první úspěšné resetování světů Mining colony a Rogue lands, kdy zůstává jen základní scenérie. Je tedy možné opět těžit v panensky čistých dolech s obnoveným nerostným bohatstvím.

Open Beta je zde!

Bezpečnost

Došlo už i na prověření našeho zabezpečení. Tedy bohužel za situace, která dopadla špatně pro jednoho z testerů. Ten totiž porušil hned 3 ze 4 tzv. "zero tolerance" pravidel, a přikořenily mu to ještě další 2 minoritní prohřešky. V pravidlech stojí i to, že nemá cenu adminům lhát, a tento případ to zcela potvrzuje, protože výpis z našich logů akcí hráče je víc než usvědčující.

Na výbornou prošla i naše bezpečnostní složka, sheriff WinKoneR, který zakročil naprosto pohotově a adekvátně, a udělil viníkovi dočasný ban. Tento ban byl samozřejmě později po vypátrání příčin a důsledků z našeho logu přehodnocen jako doživotní.

Nechť tento případ slouží všem ostatním jako signál, že tady opravdu nikomu nic nedarujeme.

Open Beta je zde!

Pokračování Bety

Práce na serveru samozřejmě neustanou, ale naopak, je toho ještě hodně, co je potřeba na cestě k jedinečnosti zařídit, naprogramovat, či nastavit.

Přibudou Jaily v podobě táborů nucených prací. Odsouzeným viníkům tedy nebude stačit pouze dát si od hry pauzu na dobu stanovenou trestem. Ale naopak, budou si muset projít svět podobný Rogue lands v mnohem černějším podání.

Bude probíhat i rozšiřování Prime City (metropole Kingdomu) o nové lokace a NPC.

Budou zprovozněné Achievementy, a na webu zpřístupněné statusy jednotlivých hráčů + mnoho dalších užitečných informací.

Můžete se těšit na nové dungeony, eveny, a hlavně při dostatečném počtu hráčů započnou první organizované zápasy ;)

 

Teď už asi víš vše důležité, takže neváhej pobrat kamarády, popadnout krumpáč a jít vstříc svému snu ;)