Epic Update: Return of the Chaosphere

Na GateCraftu začínají Vánoce už o den dříve, neb 23. prosince 2015 bude opět otevřena brána do nelítostného světa Chaosphere.

Start: 23.prosince 2015 v 20:00 (CET)

Čti více..

World: Arcane Ender Maze

Záhadný a zároveň velmi neobvyklý svět z nekonečného bludiště.. Temná říše nevyzpytatelných endermanů, plná vzácných kamenů. Propad do věčné nicoty tu připravil o životy mnoho válečníků. Přesto se tu jistá třída hrdinů cítí jako doma. Jsou jimi lovci pokladů, jež předností je mrštnost a parkour znamená výzvu.

Čti více..

World: Metropolis of running death

Nová brána otevřela cestu do země z budoucnosti. Vypadá jako jedno obří město, které postihla velká zkáza. Smrtelná infekce zde obrátila všechny živé v nemrtvé, a ulice jsou teď plné velmi rychlých a nebezpečných zombií, šířících nákazu.

Čti více..

Location: Marketplace

Střed města Prime City je sice vyplněn obchody řízené serverem, ale i hráči zde mají svůj prostor. V první řadě je to velká stánková tržnice za branou města. A ti majetnější si mohou pronajmout i kamenný obchod v obchodní čtvrti.

Čti více..

Quest: Zombocalypse

Prime City žádná katastrofa tenhle rok evidentně nemine. Pavouci, blazeři, dokonce i draci… Teď jsou na řadě zombíci. A aby to nebylo málo, vyskytuje se tam jednou za čas i něco víc, než pouhý zombík - Nemrtvý obr, schopný střílení ohnivých koulí a zabíjení pouhým šlápnutím. Nikdo neví co s ním, ale odměna je vysoká. Troufneš si?

Dungeon: Slime Farm

Panují zvěsti o tom, že se někde hluboko v Infernu skrývá tajná Slime Farma. Město Prime City má nyní své problémy a tak nezbývají hrdinové na průzkum těchto míst.. Vše je tedy jen na dobrovolných hrdinech. Jsi ty ten vyvolený dobrodruh, kterému se toto místo podaří najít? ..nebo se jedná o pouhý mýtus?

Čti více..

Location: Pigman village

V Infernu se za mosty Blazerů skrývá nenápadná vesnička obývaná pigmany. Jsou to poměrně mírumilovní obchodníci. Je zde možné nakoupit nether material o 33% levněji. A co víc, v netheru si velice považují ingredienci "spider eyes" - jeden kus zde vykupují za 2 crowns.

Čti více

Quest: Creeper Anomaly

V poušti nedaleko Prime City spadl z nebes záhadný předmět, způsobující nepříjemné anomálie. Rojí se zde hordy Creeperů, a v noci způsobují elektrické výboje. Creepeři napadli a zničili už i zeď v Prime City, a tak na jejich likvidaci vypsal Sir Jameson odměny.

Čti více..

Quest: Arachnophobia

V lesích města Prime City se ukrývalo nebezpečí, které nyní vylezlo napovrch. Stovky pavouků v noci terorizují obyvatele městského Hotelu, i obchodníky.
Podpoř místní domoboranu, které se to vymyká z rukou, a zatlač pavouky zpět.
Sir Jameson prý nabízí za 50 pavouků 2000 korun ;)
Čti více

Dungeon: Blaze bridges

Blazeři obsadili část pekla, kterou si přetvořili k obrazu svému.
Ve věži jim hrdinové částo zatápěli, tak si vytvořili podzemní komplex
z mostů, který jim poskytuje výborné utočiště proti nezvaným návštěvám.
Ukrývají zde však i nahromaděné poklady svých obětí, které sem lákají
stále nové dobrodruhy podívat se smrti do očí. Čti více..

Dungeon: Bone swamp

Hluboko v pekle se rozkládají ostatky obřích tvorů.. Ale jen málokdo ví,
že tyto ostatky vytváří hnojivo pro velmi vzácnou rostlinu Nether Wart.
Je to nedocenitelná surovina pro alchemisty, ale v hondbě za "červeným zlatem"
již mnozí zaplatili svým životem. Střeží jej zlí duchové obývající těla z kostí.
Čti více..

A jdeme do plnejch!

Konec open bety je zde! Vyvstává zde ale několik otázek, co to pro GateCraft vlastně znamená. Takže přišel čas vše uvést na pravou míru.

A jdeme do plnejch!

Původně bylo zamýšleno ukončit betu až ve chvíli, kdy budou hotové i další plánované pluginy, ale server je už teď prakticky stabilní (alespoň v porovnání se začátky), má nastavené všechny zásadní pluginy, i včetně těch vlastní výroby. Webové stránky jsou naplněné informacemi, a nabízí přehledné a poměrně komplexní statistiky. Zkrátka, nálepka "Beta" se zdá být už tak nějak zbytečná :)

Update packs 

S plánovanými pluginy se stále počítá, ale povětšinou už nebudou přibývat samovolně. Jejich vývoj stojí mnoho času a úsilí - navíc je třeba je s dalšími updaty udržovat v bezchybné kondici. GateCraft tedy přichází s novým systémem financování tzv. update packů. To jsou vpodstatě plánované balíčky aktualizací v různých odvětvích, a hráči si mohou sami svými dotacemi serveru zvolit, kterému z updatů dají přednost. Zároveň se tak GateCraft stává serverem, jehož cestu dalšího vývoje si mohou určit sami hráči.

V praxi to znamená, že stále odmítáme VIP účty, a chceme rovné podmínky všem hráčům - tedy i studentům, kteří si dotovat server nemohou dovolit. Pamatujte však, že záleží právě na vaších dotacích, jakým tempem se bude server dále rozvijet, a přinášet stále nová originální rozšíření. A plánovaného je opravdu mnoho ;)

Plánované update packs si můžete prohlédnout v naší nabídce zde.

Co dalšího ukončení bety přinese?

  • Oslavy s ohňostrojem v den ukončení (8. července) 
  • Otevře možnost založit si národ, který může spojovat více měst. Každý národ má svého panovníka.
  • Zvýšení počtu povolených parcel ve městě na podporu kreativity :)
  • Ekonomické úpravy - například zdražení založení města.
  • Snížení trestu pár jedincům z banu na rekreační pobyt na Phobosu, odkud se mohou vykoupit ze svých hříchů.

Co ukončení bety nepřinese

  • Nebude žádný wipe, a to jak světa, tak ani statistik či jiných údajů