Epic Update: Return of the Chaosphere

Na GateCraftu začínají Vánoce už o den dříve, neb 23. prosince 2015 bude opět otevřena brána do nelítostného světa Chaosphere.

Start: 23.prosince 2015 v 20:00 (CET)

Čti více..

World: Arcane Ender Maze

Záhadný a zároveň velmi neobvyklý svět z nekonečného bludiště.. Temná říše nevyzpytatelných endermanů, plná vzácných kamenů. Propad do věčné nicoty tu připravil o životy mnoho válečníků. Přesto se tu jistá třída hrdinů cítí jako doma. Jsou jimi lovci pokladů, jež předností je mrštnost a parkour znamená výzvu.

Čti více..

World: Metropolis of running death

Nová brána otevřela cestu do země z budoucnosti. Vypadá jako jedno obří město, které postihla velká zkáza. Smrtelná infekce zde obrátila všechny živé v nemrtvé, a ulice jsou teď plné velmi rychlých a nebezpečných zombií, šířících nákazu.

Čti více..

Location: Marketplace

Střed města Prime City je sice vyplněn obchody řízené serverem, ale i hráči zde mají svůj prostor. V první řadě je to velká stánková tržnice za branou města. A ti majetnější si mohou pronajmout i kamenný obchod v obchodní čtvrti.

Čti více..

Quest: Zombocalypse

Prime City žádná katastrofa tenhle rok evidentně nemine. Pavouci, blazeři, dokonce i draci… Teď jsou na řadě zombíci. A aby to nebylo málo, vyskytuje se tam jednou za čas i něco víc, než pouhý zombík - Nemrtvý obr, schopný střílení ohnivých koulí a zabíjení pouhým šlápnutím. Nikdo neví co s ním, ale odměna je vysoká. Troufneš si?

Dungeon: Slime Farm

Panují zvěsti o tom, že se někde hluboko v Infernu skrývá tajná Slime Farma. Město Prime City má nyní své problémy a tak nezbývají hrdinové na průzkum těchto míst.. Vše je tedy jen na dobrovolných hrdinech. Jsi ty ten vyvolený dobrodruh, kterému se toto místo podaří najít? ..nebo se jedná o pouhý mýtus?

Čti více..

Location: Pigman village

V Infernu se za mosty Blazerů skrývá nenápadná vesnička obývaná pigmany. Jsou to poměrně mírumilovní obchodníci. Je zde možné nakoupit nether material o 33% levněji. A co víc, v netheru si velice považují ingredienci "spider eyes" - jeden kus zde vykupují za 2 crowns.

Čti více

Quest: Creeper Anomaly

V poušti nedaleko Prime City spadl z nebes záhadný předmět, způsobující nepříjemné anomálie. Rojí se zde hordy Creeperů, a v noci způsobují elektrické výboje. Creepeři napadli a zničili už i zeď v Prime City, a tak na jejich likvidaci vypsal Sir Jameson odměny.

Čti více..

Quest: Arachnophobia

V lesích města Prime City se ukrývalo nebezpečí, které nyní vylezlo napovrch. Stovky pavouků v noci terorizují obyvatele městského Hotelu, i obchodníky.
Podpoř místní domoboranu, které se to vymyká z rukou, a zatlač pavouky zpět.
Sir Jameson prý nabízí za 50 pavouků 2000 korun ;)
Čti více

Dungeon: Blaze bridges

Blazeři obsadili část pekla, kterou si přetvořili k obrazu svému.
Ve věži jim hrdinové částo zatápěli, tak si vytvořili podzemní komplex
z mostů, který jim poskytuje výborné utočiště proti nezvaným návštěvám.
Ukrývají zde však i nahromaděné poklady svých obětí, které sem lákají
stále nové dobrodruhy podívat se smrti do očí. Čti více..

Dungeon: Bone swamp

Hluboko v pekle se rozkládají ostatky obřích tvorů.. Ale jen málokdo ví,
že tyto ostatky vytváří hnojivo pro velmi vzácnou rostlinu Nether Wart.
Je to nedocenitelná surovina pro alchemisty, ale v hondbě za "červeným zlatem"
již mnozí zaplatili svým životem. Střeží jej zlí duchové obývající těla z kostí.
Čti více..

První outposty přináší první konflikty

Na serveru přibyl nový svět pro hráče volajících po trochu větším adrenalinu, než nabízí PvE dungeony. Jmenuje se Chaosphere, a narozdíl od většiny ostatních světů zde neplatí běžné zákony.

První outposty přináší první konflikty

Nejedná se o pouhý PvP svět, který krom biomu džungle nemá co nabídnout, ale hráči zde mají možnost rozšiřovat vliv svých měst zakládáním tzv. Outpostů. To představuje výzvu pro hráče na obou stranách, protože je jednak lákavé pokusit se postavit nedobytnou pevnost, ale zároveň je může být výzvou snaha dobýt outposty ostatních.

Svět Chaosphere k tomu vede i několika pravidly odlišnými od ostatních světů. Hráči mají plnou volnost k interakci s předměty cizích outpostů, jako například otevírání dřevěných dveří, či mačkání tlačítek a páček. V celém světě, včetně outpostů je permanentní PvP zóna a hráči jsou přímo vybízeni k tomu, napadat druhé hráče. No a třešničku tvoří nemožnost zakázat mobům spawn v outpostech. To celé zastřešuje absence zákona. Je zde doslova legální zabijet a okrádat druhé hráče. Pokud s tímto světem mají někteří hráči problémy, není nic jednoduššího, než se bráně do světa Chaosphere vyhnout obloukem :) Jediné, co zde není povoleno je zneužívání bugu a cheatování, ale to je pod pohrůžkou banu zakázáno pravidly na celém serveru GateCraft, a snad je to i zcela pochopitelné.

První konflikty 

To, že je Chaosphere novou výzvou potvrzují první outposty měst Tristram, Hnízdo a Oasis. Stejně tak rychle přišly i první konflikty.

Překvapivý je ale i samotný vývoj první větší šarvátky.. Krom prvních neúspěšných útoků jedné strany druhou zde následovaly i tažení na samotné outposty. Ty samozřejmě není možné svým protivníkům demolovat, ale v outpostu Oasis došlo k brutální genocidě a vyvraždění villagerů. To samozřejmě volalo po odvetě, a tak se residenti z Oasis vrhli na Hnízdo, které vyrabovali, ať už za pomoci kouzelných peříček, či teleportace užitím perel z Endermanů :)

Z toho plynou první ponaučení:

  • Outpost je nejvíce zranitelný, když nejste ve hře..
  • Do outpostu se není problém dostat přeletem, nebo teleportem ender perlou, takže jedinou jistotou je hermeticky uzavřená pevnost :)
  • Není od věci prošpikovat celý outpost pastmi všeho druhu, tak aby se případný útočník neměl šanci dostat zpátky ven živý ;))

Dodatek 

Nezbývá než dodat: Výborně, hráči pochopili, o co se tu jedná! :))

Jen mějte stále na paměti, že je to jen hra.
Co se v Chaosphere stane, v Chaosphere také zůstane ;)

Pro ty z vás, kteří stále nevíte o co se tu jedná:

Mnohé informace se sice opakují, přesto těmto stránkám věnujte zvýšenou pozornost již před samotným vstupem do tohoto světa.