Epic Update: Return of the Chaosphere

Na GateCraftu začínají Vánoce už o den dříve, neb 23. prosince 2015 bude opět otevřena brána do nelítostného světa Chaosphere.

Start: 23.prosince 2015 v 20:00 (CET)

Čti více..

World: Arcane Ender Maze

Záhadný a zároveň velmi neobvyklý svět z nekonečného bludiště.. Temná říše nevyzpytatelných endermanů, plná vzácných kamenů. Propad do věčné nicoty tu připravil o životy mnoho válečníků. Přesto se tu jistá třída hrdinů cítí jako doma. Jsou jimi lovci pokladů, jež předností je mrštnost a parkour znamená výzvu.

Čti více..

World: Metropolis of running death

Nová brána otevřela cestu do země z budoucnosti. Vypadá jako jedno obří město, které postihla velká zkáza. Smrtelná infekce zde obrátila všechny živé v nemrtvé, a ulice jsou teď plné velmi rychlých a nebezpečných zombií, šířících nákazu.

Čti více..

Location: Marketplace

Střed města Prime City je sice vyplněn obchody řízené serverem, ale i hráči zde mají svůj prostor. V první řadě je to velká stánková tržnice za branou města. A ti majetnější si mohou pronajmout i kamenný obchod v obchodní čtvrti.

Čti více..

Quest: Zombocalypse

Prime City žádná katastrofa tenhle rok evidentně nemine. Pavouci, blazeři, dokonce i draci… Teď jsou na řadě zombíci. A aby to nebylo málo, vyskytuje se tam jednou za čas i něco víc, než pouhý zombík - Nemrtvý obr, schopný střílení ohnivých koulí a zabíjení pouhým šlápnutím. Nikdo neví co s ním, ale odměna je vysoká. Troufneš si?

Dungeon: Slime Farm

Panují zvěsti o tom, že se někde hluboko v Infernu skrývá tajná Slime Farma. Město Prime City má nyní své problémy a tak nezbývají hrdinové na průzkum těchto míst.. Vše je tedy jen na dobrovolných hrdinech. Jsi ty ten vyvolený dobrodruh, kterému se toto místo podaří najít? ..nebo se jedná o pouhý mýtus?

Čti více..

Location: Pigman village

V Infernu se za mosty Blazerů skrývá nenápadná vesnička obývaná pigmany. Jsou to poměrně mírumilovní obchodníci. Je zde možné nakoupit nether material o 33% levněji. A co víc, v netheru si velice považují ingredienci "spider eyes" - jeden kus zde vykupují za 2 crowns.

Čti více

Quest: Creeper Anomaly

V poušti nedaleko Prime City spadl z nebes záhadný předmět, způsobující nepříjemné anomálie. Rojí se zde hordy Creeperů, a v noci způsobují elektrické výboje. Creepeři napadli a zničili už i zeď v Prime City, a tak na jejich likvidaci vypsal Sir Jameson odměny.

Čti více..

Quest: Arachnophobia

V lesích města Prime City se ukrývalo nebezpečí, které nyní vylezlo napovrch. Stovky pavouků v noci terorizují obyvatele městského Hotelu, i obchodníky.
Podpoř místní domoboranu, které se to vymyká z rukou, a zatlač pavouky zpět.
Sir Jameson prý nabízí za 50 pavouků 2000 korun ;)
Čti více

Dungeon: Blaze bridges

Blazeři obsadili část pekla, kterou si přetvořili k obrazu svému.
Ve věži jim hrdinové částo zatápěli, tak si vytvořili podzemní komplex
z mostů, který jim poskytuje výborné utočiště proti nezvaným návštěvám.
Ukrývají zde však i nahromaděné poklady svých obětí, které sem lákají
stále nové dobrodruhy podívat se smrti do očí. Čti více..

Dungeon: Bone swamp

Hluboko v pekle se rozkládají ostatky obřích tvorů.. Ale jen málokdo ví,
že tyto ostatky vytváří hnojivo pro velmi vzácnou rostlinu Nether Wart.
Je to nedocenitelná surovina pro alchemisty, ale v hondbě za "červeným zlatem"
již mnozí zaplatili svým životem. Střeží jej zlí duchové obývající těla z kostí.
Čti více..

Update na 1.2

Konečně proběhl update i zde. Vzhledem ke komplexnosti tohoto serveru nešlo o nic triviálního, a neobejde se to bez jistých následků.

Update na 1.2

Konečně se už můžeme radovat z novinek, které verze 1.2 přináší :)
..mezi ty nejzajimavější novinky patří tyto:

 • nový biom Jungle
 • nový mob ocelot, kterého si je možné ochočit. Sice není utočný jako ochočený vlk, creepeři se však těmto přítulkám vyhýbají velkým obloukem :)
 • Iron Golem chránící villagery
 • nová vylepšená AI některých mobů
 • zombíci mohou rozbít dřevěné dveře
 • z Glowstone je možné vyrobit lampu

Kompletní výčet novinek si můžete pročíst na minecraft wiki.

Novinky přichází a budou nadále přicházet i ze strany serveru GateCraft. Jednou z těch aktuálních je zrušení příkazu /sethome, který bývá relativně často zneužíván. Příkaz /home ale zůstává i nadále, jen se cílové místo teleportu nastavuje pravým klikem na postel. Je asi celkem jasné, že se to nesetká s pochopením u všech hráčů, ale tento server je od samotného začátku veden pro komunitu HardCore hráčů, a tato změna do toho dobře zapadá. Postel dostane většího významu i s jedním připravovaným updatem, který bude za nedlouho zveřejněn ;)

 

Dočasné problémy

Bohužel se jedná o dosti zásadní update, který vyžaduje aktualizaci drtivé většiny pluginů, a tak je třeba počítat s problémy. V tuto chvíli se potýkáme s těmito obtížemi:

 • nejede sběr dat pro statistiky
 • nejede sběr dat pro tabulku závisláků
 • nejedou questy od NPC
 • jsou uzavřené světy Skyland Warzones a Nordic treasures
 • je třeba si znovu nastavit komunikační kanály
 • komunikace doznala kosmetických změn ku horšímu.
  • IRC již nezobrazuje barvy nicků ani dekorace, navíc v textu přenáší i zkratku in-game kanálu
  • v in-game zprávách se z IRCu špatně přenáší barvy a mřížku u nicku nahradil řetězec "(IRC)"

Ačkoli proběhlo docela rozsáhlé testování, stále je možné, že se objeví i další problémy. Server Bukkit je totiž stále ve verzi Beta, a mnoho pluginů se stále ještě ladí. Na druhou stranu se dá do budoucna počítat se změnami ku lepšímu ;)