Epic Update: Return of the Chaosphere

Na GateCraftu začínají Vánoce už o den dříve, neb 23. prosince 2015 bude opět otevřena brána do nelítostného světa Chaosphere.

Start: 23.prosince 2015 v 20:00 (CET)

Čti více..

World: Arcane Ender Maze

Záhadný a zároveň velmi neobvyklý svět z nekonečného bludiště.. Temná říše nevyzpytatelných endermanů, plná vzácných kamenů. Propad do věčné nicoty tu připravil o životy mnoho válečníků. Přesto se tu jistá třída hrdinů cítí jako doma. Jsou jimi lovci pokladů, jež předností je mrštnost a parkour znamená výzvu.

Čti více..

World: Metropolis of running death

Nová brána otevřela cestu do země z budoucnosti. Vypadá jako jedno obří město, které postihla velká zkáza. Smrtelná infekce zde obrátila všechny živé v nemrtvé, a ulice jsou teď plné velmi rychlých a nebezpečných zombií, šířících nákazu.

Čti více..

Location: Marketplace

Střed města Prime City je sice vyplněn obchody řízené serverem, ale i hráči zde mají svůj prostor. V první řadě je to velká stánková tržnice za branou města. A ti majetnější si mohou pronajmout i kamenný obchod v obchodní čtvrti.

Čti více..

Quest: Zombocalypse

Prime City žádná katastrofa tenhle rok evidentně nemine. Pavouci, blazeři, dokonce i draci… Teď jsou na řadě zombíci. A aby to nebylo málo, vyskytuje se tam jednou za čas i něco víc, než pouhý zombík - Nemrtvý obr, schopný střílení ohnivých koulí a zabíjení pouhým šlápnutím. Nikdo neví co s ním, ale odměna je vysoká. Troufneš si?

Dungeon: Slime Farm

Panují zvěsti o tom, že se někde hluboko v Infernu skrývá tajná Slime Farma. Město Prime City má nyní své problémy a tak nezbývají hrdinové na průzkum těchto míst.. Vše je tedy jen na dobrovolných hrdinech. Jsi ty ten vyvolený dobrodruh, kterému se toto místo podaří najít? ..nebo se jedná o pouhý mýtus?

Čti více..

Location: Pigman village

V Infernu se za mosty Blazerů skrývá nenápadná vesnička obývaná pigmany. Jsou to poměrně mírumilovní obchodníci. Je zde možné nakoupit nether material o 33% levněji. A co víc, v netheru si velice považují ingredienci "spider eyes" - jeden kus zde vykupují za 2 crowns.

Čti více

Quest: Creeper Anomaly

V poušti nedaleko Prime City spadl z nebes záhadný předmět, způsobující nepříjemné anomálie. Rojí se zde hordy Creeperů, a v noci způsobují elektrické výboje. Creepeři napadli a zničili už i zeď v Prime City, a tak na jejich likvidaci vypsal Sir Jameson odměny.

Čti více..

Quest: Arachnophobia

V lesích města Prime City se ukrývalo nebezpečí, které nyní vylezlo napovrch. Stovky pavouků v noci terorizují obyvatele městského Hotelu, i obchodníky.
Podpoř místní domoboranu, které se to vymyká z rukou, a zatlač pavouky zpět.
Sir Jameson prý nabízí za 50 pavouků 2000 korun ;)
Čti více

Dungeon: Blaze bridges

Blazeři obsadili část pekla, kterou si přetvořili k obrazu svému.
Ve věži jim hrdinové částo zatápěli, tak si vytvořili podzemní komplex
z mostů, který jim poskytuje výborné utočiště proti nezvaným návštěvám.
Ukrývají zde však i nahromaděné poklady svých obětí, které sem lákají
stále nové dobrodruhy podívat se smrti do očí. Čti více..

Dungeon: Bone swamp

Hluboko v pekle se rozkládají ostatky obřích tvorů.. Ale jen málokdo ví,
že tyto ostatky vytváří hnojivo pro velmi vzácnou rostlinu Nether Wart.
Je to nedocenitelná surovina pro alchemisty, ale v hondbě za "červeným zlatem"
již mnozí zaplatili svým životem. Střeží jej zlí duchové obývající těla z kostí.
Čti více..

Návrat Prastarých

Za dávných časů, kdy ve světě Chaosu ještě žila prastará a dávno zapomenutá rasa, byly po celém světě rozmístěny laboratoře, ve kterých probíhalo zkoumání genetiky zvířat. Tyto laboratoře byly od sebe velmi vzdálené, aby, v případě nehody, nedošlo k úniku a mísení experimentů. Vědcům této prastaré rasy nebylo nic svaté. Křížili nejrůznější druhy, modifikovali genom, ovlivňovali samotné dozrávání vajec!

Návrat Prastarých

Až velká pohroma, která smetla celou civilizaci, způsobila konec těmto příšerným pokusům. Škody však byly již napáchány. V celém Chaosu a dokonce i v přilehlých světech ve známých dimenzích, byly vymýcen gen pro některé barvy a vlastnosti koní. Také z toho důvodu již nejsou potomci tehdejších zvířat schopni se dále rozmnožovat.

Až nedávno byly objeveny skripty a tajné záznamy, které se zmiňují o lokacích, kde by snad mohly být tyto laboratoře nalezeny. Vše je samozřejmě zašifrované a není tedy lehké nalézt tu hlavní, největší laboratoř, ve které by se mohly nacházet poslední vejce plemena koní.

Spěchejte tedy, neb není jisté, jak dlouho ještě přežijí…

Event bude začínat v magické čtvrti ve městě na východě v Chaosu. Každý hráč si vezme z bedny jednu knihu. V knize najde kód, který zadá do kompasu (pomocí /gcomp kód) a vyrazí hledat starodávné laboratoře prastaré rasy. Jakmile najdete laboratoř, v místnosti na vrcholku schodů budou tři bedny. Každý hráč může vždy otevřít jen jednu bednu (samozřejmě více hráčů může otevřít tu samou bednu apod.) Vezmete si opět jednu knihu z bedny, kterou jste otevřeli, zadáte kód do kompasu a vydáte se opět sledovat stopu k dalšímu místu, kde by měla být další laboratoř. Vašim cílem je nalézt knihu, která vás dovede k poslední, hlavní laboratoři, kde by se měly nacházet poslední dochované vzorky vajec. Je však možné, že vás stopa zavede zpět do laboratoře, ve které jste již byli. TO NENÍ CHYBA! Jak bylo již popsáno výše, záznamy jsou zašifrované a je tedy možné, že paranoidní vědci zamíchali knihy a zamotali cestu, aby jejich experimenty jen tak někdo nenašel.

Hráči smějí používat koně, ovšem pouze ŽIVÉ koně, ne tedy skeleton koně ze Skeledaru. Samozřejmě jsou povoleni i oslíci (viz. Hugo). Dále smí každý hráč mít u sebe půl stacku enderperel (kdybyste cestou zahučeli do díry, kterých je v Chaosu stále ještě hodně) Zbraně nejsou nutné, po celý průběh eventu je zakázáno PvP. Nicméně, pamatujte, že budete běhat po Chaosféře, a v některých místech je dobré sebou mít alespoň ten železný meč ;) Dále samozřejmě jídlo v množství, které uznáte za vhodné, ale raději více, než méně!

Pírka nejsou dovolena, stejně tak speed potiony a lektvary z Marshes of Oblivion.