Player vs Player - Arény

Player vs Player - Arény

Popis

Na serveru GateCraft je možné vyzvat k PvP souboji kohokoli a kdykoli. Není však možné napadat hráče v běžném světě, kde hráči po své smrti přichází o své věci a expy, ale k soubojům slouží specializované (a hlavně automatizované) PvP arény, které se nachází ve světě Skyland warzones, neboli svět plovoucích ostrovů. Vstoupit do něj mohou residenti přes bránu na náměstí v Prime City, na které se běžně teleportuje příkazem /spawn.

Seznam všech dostupných arén, včetně jejich popisu najdete zde.

Pro teleport do lobby vybrané arény použij příkaz /warzone [název-arény], který tě přenese před brány pro výběr týmu. Po projití bránou patřičné barvy se z tebe automaticky stává hráč za vybranou stranu. Své spoluhráče od protivníku rozeznáš díky barevným kostkám místo přilby.

Když už jsou týmy rozdělené, může hra začít. Každý začíná na spawnu svého týmu, kam se také po smrti vrací. Některé arény mají možnost výběru mezi classy (povolání). Defaultní je obvykle knight s mečem a beněním, a často zde bývá i archer s lukem, šípy a koženou zbrojí. Výběr, za kterého z nich chceš hrát, se provádí podřepem na spawnu. Jakmile však jednou spawn opustíš, při návratu už další výběr není možný, jedině opět po smrti a novém spawnu. O tom, jaké classy je možné v jednotlivých hrách použít se je možné dočíst v popisu jednotlivých arén.

Při zabití hráče nikdo neumírá, jen je pouze přesunut zpět na spawn, a týmu je odečten jeden život. Během hry tak nikdo nepříchází o žádné expy, a nehrozí ani ztráta itemů. Po ukončení hry se každému vrátí zpět jeho původní inventář. Veškeré interní souboje jsou plně automatizované a pro výzvu soupeře tedy ani není potřeba asistence někoho z adminů.

 

Užitečné příkazy

/warzone [název-arény]
Teleportuje hráče do lobby vybrané arény.

/war leave
Umožní hráči opustit arénu, a je teleportován zpět do lobby.