Teleportace

Nejrychlejší způsob cestování na velké vzdálenosti v nejkratším časovém horizontu. Podléhá však také jistým pravidlům, jejichž znalost je možné využít ve svůj prospěch.

Lokace

Spawn

Tzv. spawn point je to klíčové místo shromáždění pro všechny hráče daného ranku (skupiny). Na GateCraftu jsou v podstatě jen 2 skupiny.

Do první skupiny spadají všichni hráči s nickem žluté barvy, tedy hráči, kteří nejdříve musí projít Rogue Lands. Jejich společný spawn point je v centru vesnice Rogue's Village.

A do té druhé skupiny patří všichni ti, co se dostali do Kingdomu. Zde již bez rozdílu barvy nicku je společný spawn point v Prime City na náměstí bran. Je to takticky zvolené místo, protože je z něj blízko k obchodům, a zároveň i k branám do dalších světů. Taktéž je toto místo vybráno pro různé ceremonie a eventy.

Home

Toto místo si může každý hráč vybrat individuálně. Výběr místa se provádí kliknutím na postel. Jiný způsob neexistuje.

Opět zde hrají svou roli i ranky hráčů. Žlutí v Rogue Lands mají jediný slot, zatím co ostatní hráči v Kingdomu mají k dispozici 3 až 8 slotů. Tedy první 3 základní sloty je možné používat bez omezení. Zbývajících 5 slotů si je možné odemknout. Sloty 4, 5 a 6 obvykle mohou dobít NPC, tzv. Sleep Masteři. Je jich víc, a nabízí různé ceny, takže není moudré nakoupit vše u jednoho, ale je naopak lepší vybrat pro každý slot toho nejlevnějšího. Zbývající sloty 7 a 8 je možné dobít pomocí speciálních itemů papíru, které obsahují kouzelnout formuli. Odemknutí je však jen dočasné, a po určité době může daný slot expirovat. Pokud dojde na expiraci slotu, slot se uzamkne. 

Ostatní

Dále se je ještě možné teleportovat do libovolného města, nebo mezi hráči. V případě hráčů si je možné teleportovat i kohokoli k sobě, ale vždy to musí druhý dotyčný hráč potvrdit. Po použití tohoto typu teleportu je jedinou podmínkou, že se hráč musí dostat do Kingdomu.

 

Omezení

Cooldown

Tento anglický termín představuje časovou prodlevu mezi jednotlivými teleporty. Pokud se hráč teleportuje, musí pak nějakou chvíli počkat, než může teleport opětovně použít.

Charging

V momentě založení teleportace ještě probíhá "nabíjení" teleportace. To doprovází kouřové efekty nejen v místě, odkud se hráč teleportuje, ale i na místě kam se teleportuje. Po tuto dobu se hráč nesmí hnout, jinak dojde k přerušení a teleportace se nezdaří.

Chaosphere

Svět Chaosphere má obzvláště tvrdé podmínky, co se těchto omezení týče. Teleportace lze v tomto světě provést pouze na speciálních místech, kde se nachází teleport pady. Tyto lokace jsou zaznačené v dynamické mapě. Z Chaosphery se dá tedy dostat pouze skrze bránu, nebo teleportací ze zmíněného teleport padu.

Je zde navíc ještě jedno nepříjemné omezení. Charging zde trvá přes půl minuty, což hrdinu v tomto nelítostném světě může stát i život.

 

Vylepšení

V případě potřeby častější teleportace se prodleva (cooldown) mezi jednotlivými teleporty stává značně otravnou. Naštěstí zde existují způsoby, jak tyto prodlevy eliminovat.

Mana

Manu lze získat z Mana Diamantů ve světě Mining Colony. Aktivní mineři s přebytkem many si tedy mohou ukrátit čekací dobu právě za pomocí many. Za 1 manu lze eliminovat 1 celý cooldown.

Armor set Ender Skin

S její pomocí je možné v určitých intervalech přeskočit cooldown podobně jako s mana diamanty. Čím víc dílů tohoto setu hrdina nosí, tím je tento interval nižší. Více informací k tomuto setu se nachází zde.