Města

Kompletní popis měst, jak se stát obyvatelem města, nebo i jak založit nové.

Města

Popis

Definice města by se dala pojmout tak, že se jedná o zakoupený prostor jednoho, či více hráčů, který vymezuje jejich teritorium, a poskytuje různé výhody o proti neobydleným částem světa.

Města vpodstatě slouží k tomu, aby držela hráče pohromadě, a zabraňují tomu, aby si každý stavěl, kde se mu zlíbí. Umožňují členům města lepší organizovanost v podobě zpráv občanům, nebo poskytnutím určité hierarchie mezi členy města, a také jim zajištuje jistý pocit bezpečí, protože v jejich teritoriu mohou stavět/bourat/těžit pouze a jen jejich členové. Další výhodou je pak možnost teleportace mezi městy, což určitě uvítají hlavně mnozí obchodníci :)

Dobře postavené a organizované město je vpodstatě jeden z cílů hry, kterého můžete na GateCraftu dosáhnout. Nejde jen o dobrý pocit, ale celkově prestiž, a věhlas mezi ostatními hráči.

Města je možné zakládat pouze ve světě Kingdom, který je určený právě k životu tohoto typu. Vedle města se zde oběvuje ještě jeden termín: divočina - tedy neobydlený prostor. V divočině sice je možné upravovat, nebo stavět ze základních materiálů, ale slouží to pouze k drobným úpravám okolí tvého města. Za hranicemi tvého města je pomoleno i založení menší zahrádky (velké lány jsou zakázané), nebo můžeš chodit i do lesa na dřevo (ale nezapomeň kácet celé stromy, a sázet zpět stromy nové). Co je ale zakázané je jakákoli těžba (ve světě kingdom). Jakékoli rudy za hranicemi města je stejně nemožné těžit.

 

Jak se stát členem města..

Existují 2 způsoby..

  • Jednodušší se je nechat někam naverbovat hned po tom, co opustíš Rogue lands. Mělo by se stačit zeptat v některým z veřejných kanálů, nebo kouknout na vývěsní tabuli naproti hotelu. Pro města je výhodné nabírat nové členy, protože tím získají možnost nakoupit nové stavební parcely, a taky možné vyšší přírůstky do městské kasy na nákup bonusových parcel.
  • Druhou možností je našetřit si na město vlastní. Založení vlastního města je ovšem docela nákladné, takže budeš muset nejdřív nějakou chvíli pobýt v Hotelu, který se nachází v hlavním městě. Našetřit si na vlastní město se vyplatí hlavně těm, kteří na server přichází se svými kamarády ve větším počtu. Vlk samotář to bude mít o poznání těžší, a měl by spíše preferovat první variantu.

 

Jak založit město..

Výběr lokace: Vyber si nějaké libovolné místo na mapě dostatečně vzdálené od ostatních měst, a hlavně od hlavního města. K výběru vhodného místa dobře poslouží dynamická mapa, kde si můžeš nechat zobrazit všechna města přes filtr v levém horním rohu (pod šipkami a nad souřadnicemi), zaškrtnutím checkboxu u Towny. Červené hranice označují teritoria všech měst na hlavní mapě ve světě Kingdom.

Založení: Založení města stojí 75 tisíc korun, které musíš mít u sebe. Když už nějaké místo vybrané máš, a stojíš přesně místě, které chceš zvolit za střed tvého města, napiš zde /town new [název-města]. Název města vybírej s rozumem, můžeš se třeba nechat inspirovat některou z her. Například mezi prvními městy tu na serveru byly Wyzima (Zaklínač), Harmondale (HoMaM), nebo Tristram (Diablo). Můžeš si vymyslet třeba nějaké vlastní zcela originální, fantazii se zde meze nekladou.. Snaž se ale vyhnout dementním názvům, jinak se může stát, že budeš vyzván k jeho přejmenování.
Místo, které si určíš za střed města se stane spawnem pro všechny, co se do tvého města budou teleportovat příkazem /town spawn [název-města].
Založením města automaticky získáváš první parcelu, která má 16x16 bloků, ale to je jen základ. Pro město budeš samozřejmě potřeboval nakoupit parcel mnohem víc.  

Nákup pozemků: Nyní je na čase rozšířit pozemky města. Ty ovšem nejsou zadarmo, a nákupy pozemků se provádí z městské kasy, takže je potřeba nejdříve kasu naplnit příkazem /town deposit [částka]. Městskou kasu může plnit kdokoli a kdykoli. Před samotným nákupem stavebních parcel je dobré si zapnout textovou mapu příkazem /resident set mode map, která zobrazí parcely kolem města. Jedna parcela představuje 16x16 bloků, a ve stejmén měřítku se zobrazují i na této textové mapě. Když stojíš na neobsazené parcele, příkazem /town claim ji zabereš pro své město. Zabírat parcely mohou pouze starostové a asistenti. Za každého občana ve městě je možné koupit 13 parcel. Pokud jsi ve městě sám, a 13 parcel je pro tebe málo, každé město má možnost vykoupit ještě nad limit 50 bonusových parcel, ale nadlimitní parcely jsou 10x tak dražší, takže se rozmysli, jestli není lepší hrát ve větším počtu, a buď přibrat do města volné spoluhráče, nebo se raději sám přidat k jinému městu. Textová mapa se vypíná příkazem /resident set mode re set.

Přidání hráčů, vytvoření asistentů: Když už máš založené město, a chceš v něm žít se stvými přáteli, nyní je můžeš přizvat do města přes příkaz /town add [nick-hráče]. Můžeš napsat i několik nicků najednou. Ty jsi v novém městě jako starosta, a máš větší pravomoce, než tví spoluobčané, ale pokud nechceš aby byli odkázaní jen na tvou spoluúčast ve hře, můžeš si zvolit i svého asistenta (může jich být i několik), který bude mít stejné pravomoce. Slouží k tomu příkaz /town assistant add [nick-hráče], a opět je možné napsat i několik nicků za sebe najednou.