Komunikace ve hře

Ve hře se komunikuje v několika kanálech.

Komunikační kanály

Na tomto serveru je komunikace z praktických důvodů rozdělena hned do několika kanálů. Textová konzole je v minecraftu velmi omezená, a při větším počtu lidí a pořádně rozjeté komunikaci se vám může stát, že ani nebudete stihat číst vlastní zprávy. Navíc se zde ještě ke všemu schází 2 odlišné jazyky, a v takovém případě už to po oddělené komunikaci doslova volá..

Tabulka veřejných kanálů je následující:

zkratka název popis jazyk
[cze] Czech pro českou komunitu  cze
[eng] English pro anglicky mluvící komunitu eng
[loc] Local lokální kanál v okruhu 256 bloků cze/eng
[help] Help pro pomoc a řešeni problemů cze/eng
[trade] Trade pro nabídky prodeje, nebo výkupu eng

 

Jak s kanály pracovat

Tento seznam se zobrazí i ve hře, když napíšeš příkaz /ch list. Při prvním přihlášení do hry jsi automaticky v kanále English. Do českého kanálu se můžeš přepnout pomocí /ch cze. Pokud chceš zjistit, kdo další se s tebou v tomto kanálu nachází, příkaz /ch who ti vypíše jejich nicky. Pokud ti dělá angličtina problémy a nechceš tedy sledovat anglickou diskuzi, anglický kanál opustíš příkazem /ch leave eng.

Při loginu do hry jsi automaticky zařazen i do kanálu Local, který umožňuje komunikaci s hráči v okruhu 256 bloků. Pro rychlou odpověď je možné použit zkrácený příkaz /loc [text]. Takto lze v rychlosti odpovídat i do dalších kanálů, například /eng [text], /trade [text], nebo /help [text]. Vždy to provede odeslání textu do vybraného kanálu bez změny focusu z aktuálního kanálu.

Může se stát, že budeš potřebovat s něčím poradit, nebo pomoc od někoho z aktivních adminů.. V takovém případě se svými nepruď ostatní v obecné diskuzi, ale připoj se do pomocného kanálu příkazem /ch help. Nyní můžeš komunikovat s lidmi, kteří by ti mohou pomoci. Do tohoto kanálu se ovšem můžeš připojit i sám, jako dobrovolný pomocník, pokud se cítíš jako MC guru, protože né na všechny problémy je potřeba adminů. Pokud se jako pomocník osvěčíš, může ti to dopomoci k povýšení do některé z exekutivních skupin. V případě, že již nadále nebudeš pomoc potřebovat, a nebudeš chtít tento kanál sledovat, můžeš ho opustit příkazem /ch leave help. Tímto způsobem se dá odejít z libovolného kanálu.

Může se stát, že si otevřeš obchod, ve kterém budeš prodávat nějaký zajímavý item za lákavou nabídku, nebo budeš chtít vyměnit nějaký item třeba za diamanty, a budeš o tom chtít říct ostatním.  V žádném případě nepoužívej obecné veřejné kanály, nebo ještě hůř pomocný kanál. To správné místo pro nabídky prodeje/výkupu je kanál Trade, do kterého se připojíš příkazem
/join trade
. V tomto kanálu by měli být přihlášeni všichni ti, kteří mají zájem obchodovat.

Doporučené kanály tedy jsou public (pouze pro nováčky), czech, english pouze pokud umíš i anglicky, help (pokud potřebuješ pomoc, nebo chceš pomáhat druhým), a trade nejen pro obchodníky. Pokud tíš přehled, ve kterých kanálech se právě nacházíš, příkazem /ch list, se ti nezobrazí jen seznam kanálů, ale jsou ještě hvězdičkou označené právě ty, ze kterých odebíráč komunikaci.