Ender Maze

Záhadný a zároveň velmi neobvyklý svět z nekonečného bludiště.. Temná říše nevyzpytatelných endermanů, plná vzácných kamenů. Propad do věčné nicoty tu připravil o životy mnoho válečníků. Přesto se tu jistá třída hrdinů cítí jako doma. Jsou jimi lovci pokladů, jež předností je mrštnost a parkour znamená výzvu.

Ender Maze

Ender Maze je doslova svět, ze které skoro až běhá mráz po zádech. Je to výrazně odlišná lokace nejen scenérií, ale tím co nabízí, a hlavně jakým způsobem.

 

Výprava k bráně

Do Ender Maze se je možné dostat branou, která byla objevena u Creeper Anomaly. Je tedy nejříve nutné proběhnout přes hordu creeperů a nevybuchnout. Brána je ukrytá pod pouští ve stavini, do které vede takový nenápadný vstup hned vedle záhadného artefaktu. Dlouho byl tento vstup zavalen kamením, ale potom, co se našlo dostatek statečných hrdinů, dokázali tuto barieru rozmetat dynamitem. Od té doby je brána volně přístupná všem.

Ender Maze

 

Uvnitř bludiště

Na druhé straně brány je bludiště sestavené z mostů plovoucích v prostoru.

Oddělené inventáře

Je zde záhadné silové pole, které znemožňuje protáhnout jakoukoli věc mezi světy. Každý hrdina sem tedy přichází s ničím. Jediné, na co pole nemá vliv jsou peníze.

V případě návratu do Kingdomu se hráč objeví zpět se svým inventářem z Kingdomu. A naopak po vstupu do Ender Maze bude mít každý svůj inventář z tohoto světa. Inventáře tedy nemizí.

Obchody 

Poskytují téměr jediný způsob, jak získat nějaké vybavení. Jsou zde k dispozici meče, luk s šípy, a jídlo nezbytné pro přežití. Je zde také klíčový obchod pro lovce pokladu, tedy obchod, který vykupuje diamanty a emeraldy.

Poklady

Po celém bludišti jsou rozesety truhly ukrývající lup endermanů, tedy kradené diamanty s emeraldy. Ty jsou vlastně hlavní důvod, proč do tohoto světa chodit. Jejich dosažení však vyžaduje jistý cvik a mrštnost, protože bývají často na hůře dostupných místech. V truhlách je možné narazit i na kusy diamantové zbroje.

Vzácně je možné narazit i na ender chestky. I jejich obsah je oddělen od ostatních světů, přesto výborně poslouží pro ukrití pokladu, pro případ úmrtí.

Ender Maze

 

Jak postupovat

Po vstupu do světa je dobré nakoupit si alespoň pár stejků a dál už postačí železný meč. Jako úložný prostor zde slouží ender chest, která je naproti bráně. Pak už nezbývá, než se vydat na výpravu prohledávat bludiště, a vykrádat truhly. Čím déle bude svět otevřen, tím více budou bližší truhly vyrabované a bude nutné jít hledat mnohem dál. Nejlepší taktikou je schovávat si loot do ender chestek po mapě. Pak je jej při opětovném vstupu možné vybrat u brány a v obchodu proměnit na peníze.

Tipy a Triky

Endermani sice dokáží být nepříjemní, na druhou stranu představují zdroj důležitého itemu: ender perly. Pomocí perel se je možné teleportovat. Pozor, vyžaduje to však cvik, protože se s ní stačí trefit do špatné stěny, a následuje pád směrem do nicoty.

Ender Maze Ender Maze Ender Maze Ender Maze Ender Maze Ender Maze Ender Maze Ender Maze Ender Maze Ender Maze