Multishot

Vylepšený luk, schopný střílet více šípů najednou.

Multishot

Luk je odjakživa výborný společník tam, kde je potřeba zlikvidovat cíl z bezpečné vzdálenosti. Co když je ale nepřátel víc pohromadě a je třeba je zkropit pořádnou sprškou šípů?

Pak přichází na řadu Luk se schopností multishotu. Čím lepší je tento enchant, tím více šípů dokáže luk vystřelit najednou. Počet vystřelených šípů je pevně daný úrovní enchantu, a nelze jej jinak regulovat. S vyšším levelem si je třeba připravit větší zásobu šípů, protože v boji mizí velmi rychle. Na druhou stranu, i větší skupinka nepřátel bude mít problém před šípy uhýbat.

 

Jak to funguje

S lukem se střílí jako s kterýmkoli jiným, akorát vystřeluje více šípů. To znamená že i z inventáře střelce mizí s každým výstřelem patřičný počet šípů.

Rozptyl šípů je dán silou výstřelu. Pokud je tětiva luku před výstřelem pořádně natáhnutá, šípy se po výstřelu drží více při sobě, zatím co při "rychlostřelbě" naopak dochází k většímu rozptylu.

 

Tabulka

Level      Počet šípů
I 3
II 5
III 9

 

Rady, tipy a dodatky

Pokud je to možné, je lepší sebou nosit 2 luky. Jeden s multishotem, pro případ že nastanou horké chvilky, a pak i klasický, který zase nežere tolik šípů.

Tento enchant se může objevit na rare, či epic itemu i v kombinaci s ohnivými šípy.

Pokud hráči dochází šípy, luk vystřelí pouze takový počet šípů, který odpovídá nižšímu vhodnému enchantu.